Już w niedzielę Kiermasz Wielkanocny!

0

PIASECZNO W Niedzielę Palmową na miejskim rynku odbędzie się doroczny Kiermasz Wielkanocny, na który zostało zaproszonych około 70 wystawców z różnych miejsc Polski


Kiermasz rozpocznie się o godz. 10 i potrwa do 15. W południe ruszą warsztaty plastyczne dla dzieci, podczas których będzie można własnoręcznie wykonać ozdoby wielkanocne. Cały dzień będzie odbywał się też popularny konkurs Zagadki Wielkanocne z nagrodami. O godz. 12.30 będzie można podzielić się jajkiem i spróbować pysznego żurku. O tej porze życzenia mieszkańcom złoży też burmistrz Piaseczna Zdzisław Lis. Pół godziny później zostaną rozstrzygnięte konkursy na najładniejszą palmę (zgłoszono ich aż 40) i pisankę (do tej pory napłynęło 190 prac). Wszystkie ozdoby zostaną sprzedane, a pieniądze – jak co roku – zasilą konto fundacji Pomóż Dorosnąć z Piaseczna.
Podczas imprezy będzie można kupić różnego rodzaju kojarzące się ze świętami bibeloty, rzeźby, biżuterię, rękodzieło, domowe wypieki, sery, miody, tradycyjne wędliny i mnóstwo innych specjałów.
– Pogoda ma być średnia, ale wierzymy, że mieszkańcy dopiszą i tłumnie stawią się na piaseczyńskim rynku. Atrakcji na pewno nie zabraknie – zachęca Monika Gielecińska z Muzeum Regionalnego, jedna z organizatorek kiermaszu.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię