Już w niedzielę Święto Dyni. Będzie bieg i mnóstwo atrakcji

0

LESZNOWOLA W niedzielę 16 października na stadionie sportowym przy szkole w Lesznowoli odbędzie się doroczne Święto Dyni. Do środy przyjmowane są zapisy na Bieg Po Dynię. Ale w programie imprezy, oprócz dużej dawki sportu, będzie też sporo innych rozrywek


Bieg Po Dynię na dystansie 5 km rozpocznie się punktualnie o godz. 12. Wcześniej zaplanowano biegi dzieci i młodzieży, które będą odbywały się od godz. 10 na dystansach od 100 m do 1000 m (biuro zawodów będzie czynne od godz. 8.30). O godz. 11.30 wystartuje też bieg dla osób niepełnosprawnych. Dekoracja zwycięzców ma odbyć się o godz. 13. Wydarzeniom sportowym będzie towarzyszyło doroczne Święto Dyni. Każdy uczestnik pikniku będzie mógł nie tylko kupić, czy spróbować dyni, ale też wziąć udział w konkursie na najpiękniejsze pomalowanie tego owocu (dynia uznawana jest bowiem przez botaników za owoc).
Przy stadionie sportowym zostaną rozstawione stanowiska z dyniami i zrobionymi z nich przetworami. Oprócz tego będzie można nabyć oryginalne rękodzieło, wiklinę, zabawki, miody, grzyby, swojskie wędliny czy wędzone ryby. Będą też produkty regionalne, food trucki i naturalne słodycze. Biblioteka Publiczna zapowiedziała kiermasz książek, a fundacja Kochaj Życie – loterię fantową. Będzie można też zasięgnąć informacji na temat programu Czyste powietrze i kupić domowe ciasto, z którego dochód zostanie przeznaczony na cele charytatywne. Impreza potrwa do godzin popołudniowych.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię