KONSTANCIN-JEZIORNA W weekend 15 i 16 lipca w konstancińskim amfiteatrze odbędzie się V Jazz Zdrój Festiwal, organizowany przez Konstanciński Dom Kultury. To wyjątkowe wydarzenie, poświęcone pamięci wybitnego jazzmana, Louisa Armstronga. Festiwal odbywający się w konstancińskim Parku Zdrojowym jest jedną z największych imprez tego typu na Mazowszu. Wstęp wolny!


Na scenie wystąpią profesjonalne, znane i wielokrotnie nagradzane zespoły z całego kraju, a także z zagranicy. Wybitni muzycy, wirtuozi swoich instrumentów, legendy polskiej i europejskiej sceny jazzowej. W amfiteatrze będzie można usłyszeć klasyczny jazz, nawiązujący do czasów powstania letniska.

Sobota 15 lipca

W sobotę 15 lipca festiwal o godz. 16.00 otworzy występ Kayo Bandz wybitnym klarnecistą i skrzypkiem Ryszardem „Kajo” Kwaśniewskim. Następnie w amfiteatrze zagra The Warsaw Dixielanders jeden z najlepszych polskich zespołów jazzu tradycyjnego, specjalizujący się w interpretacji standardów jazzowych z Nowego Orleanu i Chicago, a także szlagierów polskiej muzyki z lat 30. i 40. Koncert zespołu uatrakcyjni o występ tancerzy ze szkoły Shim Sham. To założone w 2011 roku studio tańca prowadzi w Warszawie kursy Lindy Hop, Charleston i Authentic Jazz.

O godz. 19.00 na scenie zaprezentuje się tarnowski Leliwa Jazz Band. Na repertuar zespołu składają się standardy jazzu lat 20. i 30. Aranżacje utworów nawiązują do najlepszych tradycji tego gatunku – jazzu nowoorleańskiego, szczególnie zespołów Hot Five i Hot Seven Louisa Armstronga.

Pierwszy dzień festiwalu zakończy Jam Session (godz. 20.30) w altanie przy Hugonówce. Muzyczne improwizacje i spontaniczne aranżacje doskonałych jazzmanów będą powstawały na żywo.

Niedziela 16 lipca

W niedzielę, 16 lipca koncert w amfiteatrze o godz. 16.00 rozpocznie Dixie Team, zespół jazzu tradycyjnego, który powstał w Mogilnie w 2015 r. z inicjatywy saksofonisty Waldemara Krystkowiaka. natomiast o godz. 17.30 na scenie zobaczymy legendę polskiego jazzu – zespół Old Timers. Jest jednym z najlepszych zespołów grających jazz tradycyjny, nie tylko w Polsce, lecz także w Europie. Powstał w 1965 r. w Warszawie i od ponad pół wieku plasuje się w ścisłej czołówce polskich, jazzowych zespołów. Zdobył prestiżowe nagrody, ma na swoim koncie wiele płyt oraz koncerty niemal w całej Europie. Nagrał również muzykę do filmów „Był Jazz”, „Vabank” czy „Seksmisja”, a także do spektaklu „Opera za trzy grosze” w warszawskim teatrze Ateneum.

Festiwal zakończy European Connection (godz. 19.00). Międzynarodowa grupa doskonałych muzyków koncertujących na całym świecie. W jej skład wchodzą znani i cenieni jazzmani z Polski, USA, Holandii i Szwecji.

W konstancińskim amfiteatrze wystąpią, m.in. Claus Jacobi, wybitny holenderski saksofonista, który słynie z kultywowania tradycji starych mistrzów jazzu tradycyjnego, a także amerykański wirtuoz trąbki Troy Anderson. Jak nikt inny potrafi naśladować brzmienie legendarnego Louisa Armstronga.

Program wydarzenia

Sobota, 15 lipca

  • godz. 16.00 Kayo Band,
  • godz. 17.30 The Warsaw Dixielanders,
  • godz. 19.00 Leliwa Jazz Band,
  • godz. 20.30 Jam Session (altana przy Hugonówce, ul. Mostowa 15)

Niedziela, 16 lipca

  • godz. 16.00 Dixie Team,
  • godz. 17.30 Old Timers,
  • godz. 19.00 European Connection.

źródło: konstancinjeziorna.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię