Już wkrótce doroczna kwesta na renowację cmentarza parafialnego

0

PIASECZNO We wtorek 1 listopada na cmentarzu parafialnym w Piasecznie odbędzie się kolejna kwesta, na rzecz ratowania starych pomników znajdujących się na terenie zabytkowego cmentarza. Tym razem zebrane środki zostaną przeznaczone na renowację grobowca rodziny Regielów oraz grobu Mariana Ostrowskiego, rajcy piaseczyńskiego


Kwestę, jak co roku, organizuje Społeczny Komitet Renowacji Cmentarza Parafialnego, który w ciągu kilkunastu lat swojej działalności odnowił kilkadziesiąt zabytkowych nagrobków.
Zapraszamy do wsparcia tej szlachetnej inicjatywy wszystkich mieszkańców, ale też osoby, które w na cmentarzu mają swoich bliskich – zachęca do udziału w kweście Danuta Samek, prezes zarządu komitetu. – Wspólnie przywracajmy temu zabytkowemu cmentarzowi właściwą mu rangę.
Cmentarz parafialny w Piasecznie powstał w 1796 roku, zaś w roku 1991 został wpisany do rejestru zabytków. Znajduje się na nim wiele cennych pomników, z których najstarszy pochodzi z 1808 roku. Zbierane pieniądze, w uzgodnieniu z parafią św. Anny w Piasecznie, przeznaczane są na najpilniejsze prace konserwatorskie. Planowana w tym roku kwesta będzie prowadzona od godz. 8 do 17.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię