Już wkrótce… kolejna przebudowa Dworcowej!

29

PIASECZNO Od najbliższej niedzieli mieszkańców Piaseczna czekają kolejne w mieście utrudnienia w ruchu drogowym. Na skrzyżowaniu ulic Dworcowej i Nadarzyńskiej ma powstać nowe rondo


Przebudowa Dworcowej rozpoczęła się w 2019 roku i wydawało się, że w końcu mamy ją za sobą. Mimo to kolejne prace mają tam ruszyć już w najbliższą niedzielę i zakończyć się (planowo) 16 sierpnia.
Czy gmina nie może się w końcu zdecydować jak to miejsce powinno wyglądać? – denerwuje się nasza czytelniczka, mieszkanka pobliskiego osiedla. – Najpierw wszystko było tu długo rozkopane tak, że nie można było nawet przejść. Potem oddali drogę tak, że zalewało nam osiedle, niedawno zakończono asfaltować odcinek Nadarzyńskiej przy Biedronce, a teraz znowu mają to wszystko rozkopywać? To chyba nie jest normalne?
Rondo ma na celu spowolnić ruch i jednocześnie zwiększyć bezpieczeństwo na tym skrzyżowaniu, na którym w ostatnim czasie dochodziło do wielu wypadków drogowych. Do czasu ukończenia prac Dworcową nie będą jeździć autobusy „L”, a 709 będzie miał pętlę na ulicy Szkolnej.

Tyl.

29 KOMENTARZE

 1. No to już jest kpina ze strony władz miasta. Pół miasta jest zamknięte bo remont i teraz drugie pół zamknięte bo rondo. Przez 1,5 roku mieszkańcy okolic Jana Pawła II,Dworcowej, PKP byli pozbawieni linii 709 i teraz znowu. Kompletnie tego nie rozumiem bo z jednej strony robicie miasto, gdzie priorytet mają mieć autobusy, rowerzyści i piesi, a z drugiej strony władza robi wszystko aby tego transportu publicznego było jak najmniej. Droga Władzo, może zamiast, robienia kolejnego remontu zakończycie poprzednie, a nie tamte są nie zakończone a zamykacie kolejne ulice?

 2. Niedokurwawiary:))))))
  Pół roku po generalnym remoncie Dworcowej i kilka dni po remoncie Nadarzyńskiej ( biedra – tory) znowu będą rwać wszystko :)))) To jest tylko w Polsce możliwe…
  Ps.
  Do rządzących w Piasecznie i wybitnych specjalistów od planowania :
  NIE ZAPOMNIJCIE O ZROBIENIU NA RONDZIE SPECJALNEJ KOLEJNEJ ŚCIEŻKI ROWEROWEJ :))
  niedokurwawiary:)))

 3. Powinien być przepis, że po remoncie nikt nie ma prawa nic rozkopywać przez co najmniej 5 lat. Jak są tam wypadki, to poprosić policję o maksymalny wymiar kary dla sprawców.

 4. Znowu Putkiewicz wraz z nie(Widzem) majstrują przy 709? Panie Widz zdaję się, że mieszkańcy z Pana rejonów mają już tam też Pana dosyć (Geodetów, Energetyczna, Kuropatwy).

  Niech Putkiewicz zapewni w takim razie darmowe hulajnogi z PKP na Szkolną…

  Co Towarową też nie mogą puścić 709? Ano tak, przecież tam Putkiewicz położył nawierzchnię dla Budokruszu, który na bocznicy przeładunku ładuje swoje ciężarówki…

  K**a co za PAJACE!

 5. Wszystko fajnie tylko że nikt nie myśli o czasie zwykłego obywatela. Przy obecnych remontach aby co kolwiek załatwić czy w urzędzie gminy, czy zrobić zakupy trzeba rezerwować sobie przynajmniej 2h z czego 1h to stanie w korkach z powodów remontów, 45 min w urzędzie i zostaje 15 min aby zrobić szybkie zakupy. Czy ktoś z naszych urzędników mógłby publicznie wyjaśnić czemu wszystko zlecacie na jeden termin.

 6. Jakbyście tutejsi nie jeździli na pamięć a patrzyli na znaki to nikomu takie skrzyżowanie by nie przeszkadzało:) Ale nie ma to jak narzekać a nie widzieć swojego tyłka:)

 7. czy 709 nie może dojechać przynajmniej do targowiska żeby ptasie osiedle nie zostało znowu bez komunikacji. l-39 jeździ jak chce . To jakiś koszmar te remonty. Nareszcie już za rok wybory.

 8. „Są rzeczy na niebie i na ziemi, o których się filozofom nie śniło“

  We władzach gminy P-no nie ma filozofów, więc przyśniło im się, że rzeczą normalną jest, że tę samą ulicę miesiącami remontuje się co roku. W parę miesięcy po zakończeniu jednego remontu rozpirza się wszystko i przebudowuje ponownie zgodnie z nową koncepcją.

  Zetknąłem się kiedyś przypadkiem z bliska z burmistrzem Pietkiewiczem. Pierwsze wrażenie: pobudzony, nadaktywny facet krzątający się nerwowo wokół własnych interesów (akurat przed wyborami było).

  Nie wiem, czy we władzach gminy P-no nie doszło do tego, że całe „kierownictwo” dobierane jest na zasadzie podobieństwa do szefa. Poniekąd zrozumiałe, że szef dobiera sobie podobnych sobie współpracowników.

  No i mamy efekty. Budzi się jakiś gminny ważniak i ma pomysł. Ten pomysł musi oczywiście w ekspresowym tempie i bez większego namysłu doczekać się realizacji.
  No problemos – kasa na każdy pomysł się znajdzie, bo to wszakże nie kasa prywatna ważniaka, ale tzw. publiczna, czyli w praktyce taki wór bez dna.

  Mija miesiąc albo trzy i znów jakiś gminny ważniak (możliwe, że ten sam) ma inny genialny pomysł, który oczywiście należy natychmiast bez namysłu zrealizować…

  Bo cel jest niczym, ruch – wszystkim… 🙂

 9. Hola hola, przecież przy każdym dzwonię na Dworcowej było wielkie halo że niebezpieczne
  Jakoś przed rozbudową było ok, a teraz jest źle
  To jak się jeździć nie potrafi to się rondo w 2 tyg pyknie i wszyscy beda karnie czekać w korku do wjazdu i już wypadkow nie będzie, tylko jakieś niegroźne stłuczki
  Mieszkańcy chcą, mieszkańcy dostaną…

 10. Czy to nie jest przypadkiem marnotrawienie publicznych pieniędzy i działanie na szkodę Gminy? Przecież tam dopiero co był remont! To wtedy nikt nie pomyślał żeby jednak zrobić rondo?

 11. Co za myślący inaczej znów skraca trasę autobusów tylko do Szkolnej?, jest taka duża pentla przy targowisku, można alternatywnie jechać Towarową, ale nie pławiąc się w oparach absurdu skrócimy znów trasę autobusów i co nam zrobicie?, Panie burmistrz ano zrobimy, proponuję nie startować w kolejnych wyborach bo się pan rozczarujesz ilością głosów!!!!

 12. Bezapelacyjnie trzeba to zgłosić gdzieś wyżej. Panowie w UMiG są już na tyle bezczelni, że najwyższa pora… Trwonią środki publiczne na bzdury… Wieczne remonty wykonywane przez tą samą firmę, przeciągające się w nieskończoność… Zakup zieleni o którą potem spółki gminne nie dbają (bo po co, lepiej co sezon dorobić szkółkę). Nowe zabawki dla nierobów, urzędasów 8-16 ze straży wiejskiej. Brak kontroli pieców w okresie spalania (inni mieszkańcy jako bierni „palacze”). Kompletny brak nacisku i brak jakiegokolwiek zainteresowania jeżeli chodzi o SKM (co, „sukces” na wybory?) . Snucie swoich upośledzonych wizji i nękanie właścicieli prywatnych nieruchomości, straszenie ich wywłaszczeniem za bezcen. WARTOŚĆ PRYWATNA JEST ŚWIĘTOŚCIĄ, a nie polem do realizowania własnych AMBICJI czyimś kosztem. To jest PATOLOGIA!

 13. Gmina jest za bogata dopiero co skończono remont skrzyżowania dworcowej i nadarzyńskiej , znów będzie remont ja już na PO nie zagłosuje czekam na wybory burmistrza obecnego mam dość Takie jest PO rozwala nasze pieniądze co za os..ioł wydaje takie decyzje

 14. Zamiast wziąć się za pozadek na PKP nie czynne co chwila windy,połamany płot od strony ul Dworcowej wystarczy wybudować schody od drugiej strony dworca braki w oświetleniu zegarów na peronach , uszkodzone segmenty oświetleniowe za zegarach na ścianach dworca Pietkiewicz robi ponowny bezsensowny remont Dworcowej bezsensowny remont

 15. A może łatwiej będzie zamontować światła dajcie żyć ludziom całe Piaseczno i Konstancin Jeziorna jest sparaliżowane . Czy nie można najpierw skończyć jednej inwestycji a potem zacząć drugą? żenada

 16. Kolejny raz zostanie rozkopana ta sama ulica za pieniądze mieszkańców i ponownie brak dojazdu do pkp chociaż już teraz jest to utrudnione przez skracanie kursu linii 709.

 17. To stawiajcie bardziej uważnie krzyżyki na kartach wyborczych.GMINA swego czasu tworzyła plan rozwoju dróg w nieście i nic nie wymyślili za duże pieniądze.Towarową powinny jeżdzić stale autobusy ale połączenie Towarowej z Nadzrzyńską i żytnia jest wykonane fatalnie a na pewno nie jako baypass dla Dworcowej.Chyba że doczekamy się przebicia nadarzyńskie pod torami dla samochodów.

 18. Jak na razie „szwagier” nie zdążył nic rozkopać ale dziś
  poniedziałek i oni raczej w tym dniu nie pracują. Przystanki polikwidowane i cisza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię