Już wkrótce otwarcie aquaparku w Zalesiu Górnym

20

PIASECZNO Trwają końcowe prace przy budowie aquaparku na terenie Planety Zalesie w Zalesiu Górnym

Tak na dobre rozpoczęliśmy inwestycję w kwietniu – mówi Rafał Karwowski, właściciel spółki, dzierżawca terenów rekreacyjnych w Zalesiu Górnym. – Liczę na życzliwość i dobrą współpracę ze starostwem powiatowym. Jeśli starostwo nie będzie mnożyło formalnych przeszkód myślę, że będziemy mogli ruszyć z aquaparkiem w przyszły weekend, czyli od 18 lipca.
Powstał basen pływacki o wymiarach 35 x 20 metrów, wodny plac zabaw dla dzieci z 10 zjeżdżalniami, „spray area” z fontannami i pistoletami wodnymi. W strefie dla najmłodszych woda będzie miała jedyne 40 cm głębokości. Najwięcej emocji nie tylko u dzieci, ale wszystkich zwolenników aktywnego wypoczynku z pewnością wzbudzą kilkunastometrowe zjeżdżalnie.
Wszystko jest nowe i atestowane – podkreśla inwestor. – Woda będzie poddawana specjalnej filtracji do 4 razy na dobę, co zapewni jej czystość a użytkownikom komfort i dobre warunki higieniczne. Będzie pompowana przez 13 pomp ze studni głębinowych i przechodziła przez specjalne odżelaziacze. Komputer będzie stale analizował jej parametry i dbał o najwyższą jakość.
Otoczenie basenów wyłożono ok. 3 tys. metrów kwadratowych kostki. W ciągu najbliższych dni powstanie także plaża.
W przyszłym tygodniu teren kąpieliska zostanie otoczony metrowym płotkiem, z plaży będzie do niego prowadziło jedno wejście z brodzikiem – zapowiada Rafał Karwowski. – Tak by nie wchodzić bezpośrednio z piasku do basenu i zapewnić jak najczystszą wodę.
Inwestor przyznaje, że budowa aquaparku była nie tylko kosztowna, ale także bardzo skomplikowana.
To bardzo trudny teren, który wymagał specjalnego przygotowania – mówi dzierżawca. – Ziemia w tym miejscu, między stawem a rzeką była bardzo nasiąknięta. Trzeba było ją utwardzić i zabezpieczyć przed możliwością przesiąkania dna basenu. Prace utrudniał padający deszcz, ale ogromnym wysiłkiem udało nam się właściwie doprowadzić je do końca. Wykonaliśmy gigantyczną inwestycję, z której jestem dumny. Może teraz tego nie widać, ale ten plac zabaw przyjechał w 10 kontenerach, wylaliśmy tu 60 gruszek betonu, by podłączyć same zabawki, zużyliśmy 1,5 kilometrów przewodów, nie mówiąc już o kilometrach rur odprowadzających wodę czy 20 tirów kostki brukowej.
W powiecie piaseczyńskim dotąd brakowało odkrytego basenu. Park wodny w Planecie Zalesie z pewnością będzie się cieszył dużym zainteresowaniem mieszkańców, którzy w poszukiwaniu atrakcyjnego miejsca wypoczynku nie będą musieli przemierzać wielu kilometrów. Miejmy nadzieje, że ze strony starostwa nie pojawią się żadne formalne przeszkody i już 18 lipca spotkamy się na plaży przy pięknym basenie z krystalicznie czystą wodą.

20 KOMENTARZE

 1. Jeśli chodzi o postęp prac to całkiem nieźle idą tylko szkoda że to pierwsza jaka kolwiek wzmianka o tym że coś się robi tylko że info nie dokonca doprowadzone ceny godziny bo klienta nie bardzo będą interesowały kostka lub ilość kontenerów tylko ilość komarów, parking (choćby rowerowy), Lub dojazd inny niż samochodem.

  • Panie Wiktorze, informacja o cenach też będzie w komunikatach a co do dojazdy to jest to przy stacji kolejki Zalesie Górne, do praktycznie stacji dojeżdża autobus z Piaseczna.

 2. Czy to w miejscu starego basenu? Świetnie, że w końcu ktoś wpadł na ten pomysł by powstała w tych okolicach taka atrakcja, bardzo czegoś takiego brakowało w okolicach Piaseczna. Oby tylko ceny nie zwalały z nóg.

  • Tak. Jest to w tym samym miejscu.
   Jaka cena według Pani za jednorazowe wejście (Nie będzie wejść na godziny) według Pani jest ok??

    • Bez przesady Pani Edyto, proszę mi powiedzieć gdzie znajdę taki sami otwarte basen na terenie Mazowsza gdzie zapłacę 12 zł za cały dzień? Osobiście to nawet i 40 zł za cały dzień zapłacę, byłam w niedzielę zobaczyć jak postępują prace i wygląda to zniewalająco.

 3. Z tego co wiem to 18 maja przyjechać wszystkie filmy które tam pracowały i odbierać swoją należność za pracę, bo nie dostały wynagrodzenia.

 4. zapytajmy starostwo na jakiej podstawie zezwala na wszystkie te samowole budowlane na tym terenie? czy wszelakie atrakcje na terenie „parku zalesie” posiadaja atesty? jak to sie ma jak w koncu stanie sie tragedia komus? na tym terenie nie mozna nic budowac i rozbudowywac. inmwestorowi zycze szczescia, a staroscie powodzenia w przypadku wizyty cba.

 5. W Aquaparku jestem właśnie w tej chwili. I co z mogę powiedzieć.. Bilet normalny 34zł, ulgowy 27zł. Brak ratowników poza tym co pilnuje jednej zjeżdżalni. Jednak jak spadłam że śliskich schodów to nikt z obsługi się nie zainteresował.. Brak jakiegokolwiek kosza na śmieci. Woda bardzo zimna. Starsze, 7 letnie dziecko zachwycone, młodsze 3 letnie nie za bardzo.
  Uważam że jak na taki mały obiekt to ceny są zbyt wygórowane.

 6. + fajnie, że takie miejsce powstało
  – ceny przesadzone (trzeba płacić już za roczne dziecko!!! gdzie w innych miejscach normą jest wstęp za darmo dla dzieci do 3 lat)
  – w przebieralni brak haczyków/wieszaków
  – głęboki (“pływacki”?) basen z wodą po kolana…
  – w koło obiektu zamiast trawy/plaży klepisko
  – brak łazienek, jedynie 3 toi toi-e
  – brak śmietników
  – woda zielona (nie przejrzysta) co doskonale widać gdy wylewa się z wiadra lub próbuje zobaczyć własne stopy w wodzie
  – brak możliwości wyjścia i ponownego wejścia (wstęp jednorazowy)

  Mam nadzieję, że przeczyta to ktoś odpowiedzialny za ten park wodny i wyciągnie konstruktywne wnioski.

  Proponuję popatrzeć się na basen w powsinie. Cennik, opaski, łazienki…

  Pozdrawiam.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię