Kameralny Dzień Strażaka

0

PIASECZNO Ze względu na pandemię koronawirusa tegoroczny Dzień Strażaka był o wiele skromniejszy niż w poprzednich latach. Ograniczono się do uroczystej zbiórki w komendzie, w której wzięło udział około 20 osób


– Zastosowaliśmy się do zalecenia komendanta głównego, który prosił o ograniczenie uroczystości do minimum – wyjaśnia mł. bryg. Łukasz Darmofalski, rzecznik Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Piasecznie.
Zbiórka odbyła się w siedzibie piaseczyńskiej PSP. Po wprowadzeniu pocztu sztandarowego i odśpiewaniu hymnu, kapitan Małgorzata Sadowska odczytała listy okolicznościowe z życzeniami i gratulacjami, nadesłane z okazji dnia strażaka m.in. przez prezydenta RP Andrzeja Dudę oraz Komendanta Głównego PSP, st. bryg. Andrzeja Bartkowiaka. Następnie życzenia strażakom z okazji ich święta złożył st. bryg. Leszek Szcześniak, komendant powiatowy PSP.
Doroczna uroczystość jest okazją do przyznawania odznaczeń i awansów. W tym roku jeden ze strażaków otrzymał srebrną odznakę „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej”. Oprócz tego minister spraw wewnętrznych awansował pięciu oficerów, dwóch aspirantów i ośmiu ratowników.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię