Kanalizacja w Łoziskach i Jazgarzewszczyźnie zgodnie z planem

0

LESZNOWOLA Trwa drugi etap kanalizowania Łozisk i Jazgarzewszczyzny, który ma zostać zakończony do kwietnia przyszłego roku. Tempo robót spowalniają ciągle padające deszcze i wysoki poziom wód gruntowych


Prace na ulicy Leśnej, od Orężnej do Postępu, rozpoczęły się wiosną. Zajęty jest lewy pas drogi od strony Piaseczna, a ruch na długim odcinku odbywa się wahadłowo. W miejscu ułożenia kolektora i studzienek została wylana pierwsza warstwa asfaltu.

– Pierwszą nakładkę asfaltową wykonawca będzie robił na bieżąco – informuje radny Sławomir Świtek. Kiedy zostaną zakończone prace na Leśnej? Wiele będzie zależało od pogody, ponieważ nie dość, że ciągle pada, to jeszcze w tym miejscu jest wysoki poziom wód gruntowych. – Drugi etap kanalizowania Łozisk i Jazgarzewszczyzny miał zakończyć się w kwietniu przyszłego roku i ten termin nie jest zagrożony – zapewnia na bieżąco monitorujący postępy robót radny Świtek.

A w 2018 roku ma rozpocząć się trzeci etap inwestycji, obejmujący m.in. ulice Letnią, Dębową i Sosnową w Jazgarzewszczyźnie. W przyszłym roku wykonawca zrekonstruuje też lewy pas Leśnej, a prawy zmodernizuje starostwo powiatowe. Wzdłuż drogi zostanie poprowadzony także chodnik i – być może – wykonane oświetlenie.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię