Kapusta wita wjeżdżających do Piaseczna. Różnokolorowe główki będą ozdabiały miasto do marca

24

PIASECZNO W całym mieście trwają jesienne nasadzenia roślin, które mają ozdabiać Piaseczno przez najbliższe miesiące. Króluje ozdobna kapusta, której ma pojawić się na rabatach aż 3 tys. główek


– To zabawne, Lesznowola wita gości dyniami, a Piaseczno kalafiorami i kapustą – śmieje się pan Marek, pracownik jednej z firm kurierskich. Ozdobne główki sadzone są w różnych punktach miasta. Dziś były flancowane przy tzw. witaczach, przy wjeździe do Piaseczna od strony Warszawy. Okazuje się, że ozdobna kapusta, w która występuje w trzech odmianach (każda ma inny kolor), świetnie znosi śnieg i mrozy. Dlatego przez najbliższe miesiące ma królować na kwietnikach i rabatach. – Prawdopodobnie pod koniec marca przyszłego roku kapusta zostanie wykopana i zutylizowana – tłumaczy Monika Szkuta z gminnego wydziału Utrzymania Terenów Publicznych. – Zamiast niej posadzimy kwiatki i rośliny bardziej kojarzące się wiosną, jak bratki, stokrotki czy niezapominajki.

TW

24 KOMENTARZE

 1. Idealny pomysł aby tracić na takie zachcianki pieniądze budżetowe , a te kapusty do marca nie dożyją przyjdzie mróż śnieg i po kapustach . Co za tępaki siedzą w gmnie trzeba zrobić nasady na lata nie na tydzień czy dwa , ale łatwo im rządzić nie swoimi pieniędzmi . Tylko brzybkie krzaki obszczane przez psy chodniki ze „stokrotkami’ po psach butelki po żulach tu i ówdzie idealna gmina na kandydata na najbardziej zasyfiałe miasto w Polsce i najbardziej nie gospodarne miasto stulecia . W żadnym mieście w polsce nie ma takiego syfu, brudu i nie dbania o zabytki !
  NAPIS WITAJĄCY POWINIEN BYĆ :
  WITAM W SYFILIS CITY
  Moi przodkowie w grobie się przekrzekręcają twarzą w dół by nie patrzeć na to a wrony do góry dupą przelatują by na ten syf nie patrzeć !

 2. „Kapuchę” nasadzoną widziałem już w czwartek,ale mniejsza o żetelność,gdy sen z powiek strąca troska o milościwie nam panujących.Co się stało? Daniel Putkiewicz nie planował tych nasadzeń? Nie pomagał przy nich? W końcu nie pochwalił się nimi? Coś musiało się stać,zrejterował czy wie,że „jest już w domu”?

 3. Poziom wypowiedzi powala, trudno ustalić co mają wspólnego z rzeczywistością? Chodzę i szukam tego totalnego syfu i jakoś nie widzę. Tyle co wszędzie, raczej w normie.

 4. Ciężko ludzia dogodzić żeby nie wiem co ciągle tylko narzekają . A p. Oburzony to niech walnie głową w ścianę to może klepka się znajdzie bo chyba brakuje w główce czegoś . Ja tego syfu też jakoś nie widzę , radzę się wyprowadzić jak PNO nie odpowiada… Jednego tępaka będzie mniej

 5. Przyjechało buractwo, co na codzień widziało za chałupą kapuchę u ojców, śmieci do lasu się rzucało… A teraz nagle przeszkadza ozdobna na rabatach, i śmieci na mieście, które same się tam nie znalazły… Ktoś je musiał jednak tam wyrzucić… Ps. Mój podpis przestań się wypowiadać bo tylko się ośmieszasz…..

 6. pług przejedzie soli drogowej dostanie i będzie po temacie // a MY mieszkańcy chcemy ścieżki rowerowe i chodniki / proszę o 5,6 rano zobaczyć w jakich warunkach ludzie codziennie chodzą do pracy np przy obwodnicy !/ a zimą TOTALNY DRAMAT ! // tyle lat !! (gdzie lewoskręt do miasta droga z góry na wa-wę) SZOOOK i nieporozumienie ! —TYLE LAT I SIĘ NIC NIE ROBI ! (przepraszam kapustę się przy drodze sadzi- zapomniałem)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię