Karetki Falcka tylko do końca marca

11

POWIAT Zgodnie z ubiegłoroczną ustawą zakładającą upaństwowienie ratownictwa medycznego, ambulanse prywatnego operatora nie będą mogły już jeździć do chorych także w powiecie piaseczyńskim


Już przyzwyczailiśmy się do widoku karetek Falcka spieszących się na sygnale do wypadków i chorych na naszym terenie. Jednak wszystko wskazuje na to, że z tym koniec. Jak dochodzą do nas nieoficjalne informacje, duńska firma medyczna już przygotowuje się do wycofania z naszego terenu z końcem marca – rozwiązuje umowy z właścicielami pomieszczeń, w których ratownicy oczekiwali na wezwania.

Co dalej? Zgodnie ze znowelizowaną ustawą o Państwowym Ratownictwie Medycznym, zespoły ratownictwa obsługujące dany obszar nie będą już wyłaniane w konkursach ofert, a ambulansy będą musiały należeć do podmiotów całkowicie państwowych lub z większościowym udziałem kapitału publicznego. Kto zatem będzie udzielał pomocy ofiarom wypadków i dowoził chorych do szpitali, dowiemy się w ciągu najbliższych trzech miesięcy. Jak udało nam się ustalić, w niektórych województwach prowadzone są rozmowy z Falckiem, by część z jego 200 ambulansów pracowało na zasadach podwykonawstwa. Czy podobnie będzie na naszym terenie? Na razie na Mazowszu takie negocjacje nie są prowadzone.

Dowiedzieliśmy się również, że wedle planów wojewody powiat piaseczyński będzie od kwietnia obsługiwała radomska dyspozytornia pogotowia ratunkowego, a nie warszawska, jak dotychczas. I to do stacji w Radomiu będzie należało zapewnienie obsługi ratowniczej na naszym terenie.

11 KOMENTARZE

 1. Co zniknie ?? Co/kogo nazywasz bandyctwem… karetki za 500 tys. złotych ze sprzetem do ratowania czy ludzi ratownikow ,lekarzy gotowych 24h na dobe pomagac innym… dzień / noc / deszcz /śnieg…

  • PRZEKONAŁEM SIE NA WŁASNEJ SKÓRZE ODMÓWILI PRZYJAZDU , NAWET JAK MIAŁEM UDAR MÓZGU STAN DOSC KRYTYCZNY SIASIADKA MNIE NA SOR ZAWIOZŁA -A PIELEGNIARKA NO PRZECIEZ MOGLISCIE OD RAZU ZAWIEŹĆ NA WOŁOSKĄ . KILKU KROTNIE BYŁY PODOBNE SYTUACJE !

  • Kilku krotnie przekonałem sie nie przyjezdzaja na ! Jestem po udarze mózgu żyję dzieki sąsiadce bo oni nie przyjechali- odmówili przyjazdu – pielegniarka SOR mogliście od razu na wołoską zawieźć , jest mnóstwo takich przykładów

   • I uważasz że to wina zespołów wyjazdowych? Zgłoszenia przyjmują dyspozytornie i to one decydują o wysyłaniu karetek. Ale najlepiej obrażać i pisać pomówienia bo jest się anonimowym. Zobaczymy czy teraz się coś zmieni. Życzę Ci zdrowia.
    A skoro uważasz że ktoś uśmierca zamiast ratować to mam nadzieję że zgłosiłeś to do prokuratury. A jeśli nie to przestań wypisywać kalumnie bo zachowujesz się jakbyś naprawdę miał uszkodzony mózg. Już za sam wpis powinieneś być oskarżony o oszczerstwa.

  • A to że w Radomiu zrobili centralę to normalnie zasługuje na oskara , był ok miesiąc temu ciezki wypadek kolo gminy dzwoniłem przekierowywali do piaseczna na telefonie siedziałem 15 minut ! co by juz byli i ratowali kobietę Piaseczno jak dostało sygnał z centrali to falcka przy Julianowskiej wysłali owszem ale jechali 12 minut ! = 27 minut !!!!! gdzie złote 15 minut ? dla ratowania życia FALCK NAJGORSZA Z NAJGORSZYCH FIRM oni nie ratują uśmiercają ludzi !!

 2. Co wy Ludzie gadacie za bzdury… ja czytam to zastanawiam się skąd to się w waszysch głowach bierze heh żal czytać ….

 3. Niektórzy może potraktują to jako kawał na 1go kwietnia, ale z tym dniem powiat piaseczyński (i pruszkowski!) będą obsługiwały zespoły Pogotowia z Warszawy. Ilość samochodów i wielkości obsady pozostają niezmienione. Punkty stacjonowania niewiele będą odbiegały od dotychczasowych – Piaseczno, Tarczyn, Mroków i Góra Kalwaria. Sposób zgłaszania także pozostaje niezmieniony 112.

  Szczegóły na stronach Urzędu Wojewódzkiego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię