Katastrofa na budowie! Zawaliło się piętro

15

GÓRA KALWARIA – Podczas betonowania na placu budowy przy ul. Białka zawaliło się jedno piętro budynku – poinformował nas Czytelnik

W tej chwili na miejscu są 4 zastępy straży pożarnej oraz policja.

Doszło do zawalenia stropu pomiędzy pierwszym, a drugim piętrem podczas wylewania betonu – informuje mł. bryg. Łukasz Darmofalski z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Piasecznie.Z informacji od kierownika budowy wynika, że wszyscy pracownicy opuścili plac. Strażacy jednak na miejscu w miarę możliwości przeglądają teren.

O sprawie został zawiadomiony powiatowy inspektor nadzoru budowlanego. Żaden z pracowników, którzy przebywali na budowie nie uskarża się na urazy.

15 KOMENTARZE

  1. Tak to jest jak przynajmniej część pracowników jest z łapanki, mało fachowców i problem gotowy. Całe szczęście, że zawaliło się na samym początku i nikomu nic się nie stało.

  2. Lepiej nie będzie w budownictwie jak jedynym kryterium wyboru wykonawcy będzie cena. Bez kszty zdrowego rozsądku. W Europie to jesteśmy tylko na mapie.

    • Panie „ja 1” A jakie inne są ważniejsze kryteria?? Informuję Pana że w najepszych /które to najlepsze?/ jak ktokolwiek /pracownik,majster,kierownik,inspektor/ zawali zbrojenia,szalunki,podpory,wiązania….etc… to się zawali albo się „wygnie” lub „tąpnie” KAŻDY ma w kontrakcie: BHP,fachowość,wywóz śmieci,porządek,nadzór,ciuchy/napisy/ i oczywiście kary umowne. Tylko KTO wybier,jak wybiera,i CENY. Co z tego że są one w kontraktach jak ….papier swoje a życie….. PS. Mnie ukarano /PIP-a/ mandatem na dużej budowie za to że rusztowanie przejezdne nie było przydyblowane do podłoża……………./kostka brukowa/ …autentyczne. Na górze było dobrze zamocowane! I co…..Mogłem teoretycznie się odwoływać….ale 1. Pisz pan na Berdyczów., albo trwałoby to rok,dwa…lub więcej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię