Kazachstan i Kirgistan w rodzinnym gronie

1

KONSTANCIN-JEZIORNA Tym razem do Klubu Podróżnika będzie można wybrać się… bez wychodzenia z domu. W najbliższy czwartek o godz. 19 odbędzie się spotkanie online na żywo ze znanymi globtroterami Beatą i Witkiem Muchowskimi, którzy opowiedzą o wyprawie z dziećmi do Kazachstanu i Kirgistanu


Transmisja na żywo dostępna będzie na facebookowej stronie KDK.
– Nasze wyprawy to nie tylko poznawanie nowych miejsc, to również mierzenie się z wyzwaniami, jakie stawia przed nami podróż z dziećmi, a szczególnie z niepełnosprawnym Mikołajkiem – mówią podróżnicy. – To przekraczanie granic państw, ale także poznawanie przeróżnych granic w podróżach z małymi dziećmi – granic tego, co bezpieczne i dostępne, granic zmęczenia, czy granic rozsądku – dodają.
Beata i Witek Muchowscy w swoją pierwszą wspólną, przedślubną podróż wyruszyli na pół roku do Nowej Zelandii i na Wyspy Cooka. W czasie rodzinnych wypraw eksplorowali Oman, Zachodnie Bałkany, Gruzję, Szkocję, Kanadę oraz Australię. Dziś podróżują z trójką dzieci – 8-letnim Frankiem, 5-letnim Maksem i małym Mikołajkiem, który urodził się z poważnym zespołem genetycznym Cri du Chat. Niepełnosprawność synka stawia przed nimi wiele dodatkowych wyzwań, zarówno w codziennym życiu, jak i w podróżach.
Podczas czwartkowego spotkania opowiedzą o ponad trzytygodniowej podróży po Azji Środkowej, podczas której przemierzyli bezkresne, hipnotyzujące stepy Kazachstanu, odwiedzili kolorowe góry Aktau i Śpiewającą Wydmę, powędrowali malowniczym Kanionem Szaryńskim, dotarli do pięknych, śródgórskich jezior u stóp Tien-szanu, a także zajrzeli do bajecznie wyrzeźbionego Kanionu Skazka oraz – ku radości dzieci – wykąpali się w gorących źródłach. Pokażą również niesamowite fotografie ze swojej wyprawy.

TW

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię