KONSTANCIN-JEZIORNA – Zamierzam kandydować, ponieważ uważam, że wiele rzeczy dla naszych mieszkańców udało mi się zrobić, wiele z nich jest w trakcie realizacji, a inne planuję uruchomić. Chcę zakończyć to, co rozpocząłem – deklaruje Kazimierz Jańczuk w rozmowie z PiasecznoNEWS.pl


To będą już trzecie wybory na fotel burmistrza Konstancina-Jeziorny, w których weźmie udział. Osiem lat temu Kazimierz Jańczuk pokonał w drugiej turze swojego poprzednika Marka Skowrońskiego, a w 2014 roku Jerzego Wojdaka. O mały włos cztery lata temu Jańczuk zdobyłby mandat w pierwszej turze, zabrakło mu do szczęścia nieco ponad 2 proc. głosów.

Po poprzednich wyborach były pogłoski, że obecna kadencja będzie ostatnią, w której Kazimierz Jańczuk zasiądzie w ratuszu. Ponoć w tegorocznych wyborach miał już nie startować, ale udzielić poparcia Ksaweremu Gutowi, który obecnie jako radny Platformy Obywatelskiej z gminy Konstancin-Jeziorna zasiada w zarządzie powiatu.
– Nie było żadnych uzgodnień na ten temat – dementuje burmistrz.
– Nie chcę tego komentować – ucina z kolei temat Ksawery Gut.

Część obserwatorów i uczestników lokalnej sceny politycznej podkreśla, że w trakcie zbliżających się wyborów Kazimierza Jańczuk będzie miał 72 lata. Są zdania, iż „powinien ustąpić miejsca młodym”.

– Niech decyzje w tej sprawie podejmą mieszkańcy, ja lat sobie nie ujmę – komentuje uwagi pod adresem swojego wieku burmistrz. – Nieskromnie uważam, że przez ostatnie osiem lat, kiedy dane było pełnić mi obejmować to stanowisko, pokazałem, iż jestem człowiekiem, który racjonalnie wydatkuje pieniądze podatników i robi to zgodnie z oczekiwaniami mieszkańców. Choć zdaję sobie sprawę, że oczekiwania są coraz większe i wszystkich z nich nie da się zaspokoić. Na początku swojej samorządowej drogi założyłem sobie, że będę działał dla podniesienia standardu życia mieszkańców poprzez budowę sieci wodno-kanalizacyjnej, co się udało w znacznej mierze i wciąż jest realizowane, poprzez budowę dróg, oświetlenia i rozwój szeroko rozumianej oświaty. Nie zapominam również o kulturze i sprawach społecznych. Niech mieszkańcy zdecydują, czy są zadowoleni z mojej pracy i czy chcą jej kontynuacji – kończy włodarz.

Kazimierz Jańczuk jest póki co pierwszą osobą, która oznajmiła, że będzie kandydowała na burmistrza miasta uzdrowiskowego. Przypomnijmy, że zbliżająca się kadencja potrwa już 5 lat.

7 KOMENTARZE

  1. Nie temu panu podziękuję my mamy go dość bo nic dla gminy nie robi tylko ta też nią i nic więcej on miał swoje pięć minut pora odejść żegnaj na zawsze i nie myśl że ludzie puder na pana głosować

  2. Bede głosować na TAK bo to świetny burmistrz i wszystkich DO TEGO zachęcam. W działalności oświatowej – najlepszy z możliwych. Cieszę się ze będzie kandydował ?

  3. Pan Jańczuk razem z panią sekretarz i z przewodniczącym rady mają w sumie ponad 200 lat. Niech ustapia mlodym, juz jest czas na mlodych

  4. Niech suweren rozsądnie wybierze, czyli z korzyścią dla siebie.
    Niech startuje kilku… będzie lepszy wybór.
    Wiek, postura ect. są tu bez znaczenia – choć czasem starszy bywa rozsądniejszy…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię