Kiedy gmina zbuduje dwie ważne drogi?

0

PIASECZNO Radny Michał Rosa zapytał burmistrza, kiedy gmina wybuduje ulice Księdza Marka i Balladyny w Głoskowie Letnisku. Okazuje się, że na razie na te dwie inwestycje nie ma środków…


Księdza Marka w najgorszym stanie jest od Sułkowskiego w kierunku Przemysłowej. Nieutwardzona jest również odchodząca od Głównej ulica Balladyny. Radny Rosa zapytał, kiedy można spodziewać się wybudowania tych dwóch ciągów.

Jeśli chodzi o ulicę Księdza Marka, to gmina ma już komplet dokumentów umożliwiających ogłoszenie przetargu na wykonawcę inwestycji. W lipcu zawarto umowę z PGE na wykonanie przyłącza do przepompowni deszczowej. Przyłącze to ma być gotowe dopiero na początku 2025. Nie zmienia to faktu, że w budżecie nie ma środków na wybudowanie drogi, co według kosztorysu może pochłonąć nawet około 1,4 mln zł.

Podobnie sprawy się mają z ulicą Balladyny. Tu ze względu na problemy prawno-administracyjne, zdecydowano się podzielić dokumentację na dwie części. Następnym krokiem będzie wystąpienie do starostwa o zgodę na rozpoczęcie robót od ul. Głównej do Sułkowskiego. Niestety, póki co w budżecie nie ma pieniędzy na wybudowanie Balladyny, co według kosztorysu może kosztować około 3,25 mln zł.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię