Kiedy linia Z14 zostanie zlikwidowana i wrócą elki?

0

KONSTANCIN-JEZIORNA Prawdopodobnie od 1 marca na swoje stałe trasy ponownie wyjadą autobusy zawieszonych linii L14, L15, L16, L21 i L42. W piątek 12 lutego Krajowa Izba Odwoławcza oddaliła odwołanie wniesione przez PKS Tarnobrzeg na wynik przetargu na obsługę komunikacyjną linii lokalnych w gminie Konstancin-Jeziorna.

Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie, w porozumieniu z gminą Konstancin-Jeziorna, jeszcze w ubiegłym roku ogłosił przetarg na obsługę komunikacyjną linii lokalnych w naszej gminie. Oferty złożyły trzy firmy – PKS Grodzisk Mazowiecki (dotychczasowy przewoźnik), PKS Tarnobrzeg i Przewóz Osób Dariusz Średnicki z Karpina. Najkorzystniejszą propozycję przedstawiła ta ostatnia. Jednak PKS Tarnobrzeg, którego oferta nie została wybrana, nie zgodził się z wynikiem przetargu i złożył odwołanie do Krajowej Izby Odwoławczej.

CZYTAJ TAKŻE:  Komunikat! Przerwa w dostawie wody

Zawieszenie wszystkich linii

W konsekwencji czego ZTM, do momentu jego rozpatrzenia, nie mógł podpisać umowy z nowym przewoźnikiem. Z tego powodu od 18 stycznia zawieszone zostały linie L14, L15, L16, L21 i L42, a w zamian ZTM uruchomił linię zastępczą Z14. Jednocześnie Kazimierz Jańczuk, burmistrz gminy Konstancin-Jeziorna, wystąpił do prezesa KIO o przyspieszenie rozpatrzenia odwołania.

Zażalenie PKS oddalone

Sprawa stanęła 9 lutego na wokandzie. W piątek 12 lutego skład orzekający KIO oddalił odwołanie wniesione przez spółkę PKS Tarnobrzeg na wybór oferty firmy Przewóz Osób Dariusz Średnicki, dając tym samym zielone światło dla podpisania umowy z nowym przewoźnikiem, co ma się wydarzyć w najbliższym czasie. Jeśli wszystko pójdzie po myśli ZTM i konstancińskiego samorządu linie lokalne L na mapę komunikacyjną naszej gminy wrócą prawdopodobnie od 1 marca. Obecna linia Z14 zostanie zlikwidowana.

CZYTAJ TAKŻE:  Komunikat w związku z przerwą w dostawie wody

 

Źródło: konstancinjeziorna.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię