KONSTANCIN-JEZIORNA Osiem miesięcy temu inwestor zapowiadał rozpoczęcie budowy parku handlowego przy ul. Warszawskiej. Jednak do tej pory nie wbito nawet pierwszej łopaty i nie wiadomo, kiedy to nastąpi


Quick Park w Konstancinie będzie centrum handlowym w sąsiedztwie istniejącej już restauracji McDonald’s u wylotu z miasta w stronę Warszawy. Ulokuje się w tym miejscu 35 sklepów, punktów usługowych oraz gastronomicznych znanych polskich i zagranicznych sieci. Wedle ubiegłorocznych informacji miały to być m.in. RTVEuroAGD, Martes Sports, Organic Farma Zdrowia oraz księgarnia oferująca książki anglojęzyczne.

W maju ubiegłego roku firma Real2B Development uzyskała prawomocne pozwolenie na budowę Quick  Parku i Małgorzata Badzyńska-Trojan, dyrektor ds. architektury i planowania spółki zapowiedziała, że park handlowy otworzy podwoje w roku 2018.

– Niestety, przeciągają się nam uzgodnienia związane z infrastrukturą drogową oraz to, że nadal prowadzimy procedurę przetargową na wyłonienie generalnego wykonawcy obiektu – tłumaczy obecnie Agnieszka Drucis z Real2B. Nikt nie potrafił powiedzieć nam, kiedy te problemy zostaną rozwiązane.

Centrum handlowe z dojazdem od ul. Warszawskiej (czyli drogi nr 724) będzie zespołem trzech niezależnych obiektów o łącznej powierzchni najmu 5000 m kw. Do dyspozycji zmotoryzowanych klientów dostępny będzie parking ze 180 miejscami postojowymi.
Ostateczny projekt Quick Parku powstał przy współudziale konstancinian. Chodzi przede wszystkim o taki dojazd do kompleksu, który nie będzie blokował wyjazdu z Konstancina-Jeziorny (ostatecznie zrezygnowano z budowy nowego skrzyżowania). Deweloper podkreśla, że pośród lokali nie znajdziemy typowej oferty sieci fast food. Odwiedzający centrum handlowe rozsmakują się w kuchni włoskiej czy japońskiej, a amatorzy słodkich deserów z kawą spędzą miłe chwile w kawiarni czy lodziarni.
Projekt Quick Parku nawiązuje do uzdrowiskowego charakteru Konstancina-Jeziorny. Celem przyświecającym architektom było stworzenie pomiędzy budynkami, ogólnodostępnego miejsca w stylu miejskiego placu.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię