Kiedy policja wróci do Prażmowa?

0

PRAŻMÓW Do 14 grudnia policjanci z Prażmowa opuszczą swą dotychczasową siedzibę przy ul. Ryxa i przeniosą się do posterunku w Zalesiu Górnym, gdzie spędzą około roku


W miejscu blaszanych kontenerów wkrótce zostanie wybudowany nowoczesny posterunek z prawdziwego zdarzenia

Przenosiny już się rozpoczęły i mają związek z budową nowego posterunku w Prażmowie. Do tej pory, przez ostatnich siedem lat, prażmowscy policjanci urzędowali w zespole kontenerów o łącznej powierzchni 90 m kw., ustawionych obok szkoły. Niestety, to tymczasowe lokum z roku na rok sprawiało coraz więcej problemów – kontenery na łączeniach przeciekały, „wszedł” do nich grzyb, a w niektórych miejscach zapadła się podłoga. W związku z tym samorząd Prażmowa zgodził się przekazać Komendzie Stołecznej Policji działkę o powierzchni ponad 1500 m kw., na której stoją kontenery, z przeznaczeniem pod nowy posterunek. Po przeprowadzce policjantów do Zalesia Górnego (ul. Koralowych Dębów 25) blaszaki mają zostać wyburzone, a na ich miejscu rozpocznie się budowa nowoczesnego gmachu.
– Gmina konsultowała i uzgadniała tę inwestycję z KSP – mówi Jan Dąbek, wójt Prażmowa. – Oprócz przekazania działki, zapewniliśmy też policji dostęp do mediów i udzieliliśmy wsparcia organizacyjnego.
Z naszych informacji wynika, że budowa nowego posterunku ma potrwać do roku. Mimo że przez ten czas prażmowscy policjanci będą urzędowali w Zalesiu, wszystkie telefony pozostają bez zmian.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię