Kiedy powstanie przejście dla pieszych przy przystanku?

0

LESZNOWOLA Jesienią ubiegłego roku pisaliśmy o przystanku szkolnego autobusu w Łoziskach, który nie został połączony ze znajdującym się po drugiej stronie drogi chodnikiem przejściem dla pieszych. To cud, że nie doszło tu jeszcze do tragedii. Wiemy, kiedy powiat namaluje pasy


Każdego dnia przynajmniej kilkoro dzieci próbuje przedostać się z chodnika na przystanek zlokalizowany w rejonie skrzyżowania Leśnej z Prostą. Zadanie jest karkołomne zwłaszcza rano, kiedy ul. Leśną mknie sznur samochodów. Widoczność w tym miejscu ogranicza zakręt, a większości kierowców nie przychodzi do głowy, żeby się zatrzymać i przepuścić pieszych.
O zrobienie w tym miejscu przejścia wystąpiliśmy do powiatu już jakiś czas temu – informował w listopadzie ubiegłego roku Sławomir Świtek, sołtys Łozisk i Jazgarzewszczyzny. – Wiem, że starostwo pracuje nad nową organizacją ruchu w tym miejscu.
Minęło ponad cztery miesiące i przejścia jak nie było, tak nie ma.
W poniedziałek dowiedziałem się, że zostanie wymalowane, jak tylko w nocy pojawią się dodatnie temperatury – mówi sołtys Świtek. Oby tylko zarządca drogi dotrzymał słowa i namalował „zebrę” zanim dojdzie w tym miejscu do wypadku.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię