Kiedy przebudowa ważnego skrzyżowania?

0

KONSTANCIN-JEZIORNA W połowie ubiegłego roku pisaliśmy o planach wykonania sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Mickiewicza i Wilanowskiej na osiedlu Grapa. Teraz okazuje się, że modernizacji ma doczekać się cała ulica Mickiewicza


Wiosną ubiegłego roku rada osiedla Grapa złożyła wniosek o wpisanie budowy świateł do budżetu obywatelskiego województwa mazowieckiego. Mijały jednak kolejne miesiące i w sprawie skrzyżowania panowała cisza. W środę, podczas sesji rady miejskiej, radny Arkadiusz Głowacki zapytał burmistrza, czy koncepcja budowy świateł na Grapie nadal jest aktualna. Kazimierz Jańczuk poinformował radnych i mieszkańców, że gmina przymierza się do przebudowy fragmentu ulicy Mickiewicza.
Jest tam azbestowy wodociąg, który należałoby wymienić – wyjaśniał burmistrz. – Chodzi dokładnie o odcinek ulicy od Literatów do Matejki. Oprócz modernizacji infrastruktury zmienimy tam zasady parkowania, zmodyfikujemy szerokość chodnika i wymienimy oświetlenie. Jakiś czas temu rozmawiałem z dyrektorem Lewandowskim z MZDW. Ustaliliśmy, że gmina zrobi dokumentację projektową sygnalizacji i przekaże ją samorządowi województwa mazowieckiego w postaci pomocy rzeczowej. Kilka dni temu MZDW zaakceptował ten pomysł – dodał Kazimierz Jańczuk. Projekt przebudowy fragmentu Mickiewicza już powstaje. Teraz gmina poprosi projektanta o zwiększenie zakresu prac i doprojektowanie sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu z Wilanowską.
Jeśli nie będzie tym zainteresowany, zwrócimy się do MZDW o wskazanie jakiegoś projektanta – mówił burmistrz. – Mam nadzieję, że w tym roku uda się skompletować dokumenty niezbędne do przebudowy skrzyżowania i przekazać je MZDW.

TW

CZYTAJ TAKŻE:  Medycyna Podróży, opieka okołoporodowa, reumatologia, zabiegi niechirurgiczne i wiele innych w Grapie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię