Kiedy skończą się utrudnienia na Puławskiej?

4

PIASECZNO Prace związane z poszerzaniem ulicy Puławskiej na odcinku od ulicy Energetycznej do Syrenki rozpoczęły się jesienią ubiegłego roku. Przejeżdżając tamtędy można odnieść wrażenie, że zadanie jest niemal skończone, a ruch przebudowaną drogą zostanie wkrótce przywrócony. Okazuje się jednak, że nie jest to wcale takie proste…


Obecnie ruch bez większych utrudnień odbywa się nitką Puławskiej w kierunku Warszawy. W kierunku przeciwnym cały czas jest zwężenie do jednego pasa, co powoduje spore korki zwłaszcza w godzinach popołudniowych. Wydaje się, że poszerzany fragment Puławskiej w kierunku Góry Kalwarii, na którym w ostatnich miesiącach trwały prace, jest niemal gotowy. – Na jezdni wyłączonej z ruchu, z robót drogowych pozostała do wykonania ostatnia warstwa ścieralna nawierzchni oraz oznakowanie poziome – informuje Małgorzata Tarnowska, rzeczniczka warszawskiego oddziału GDDKiA. – Kolejnym etapem prac będzie przełożenie ruchu na jezdnię w kierunku Góry Kalwarii. Wówczas na jezdni w stronę Warszawy wykonawca dokończy roboty drogowe, czyli ułoży warstwę ścieralną i wykona oznakowanie poziome.
Potem mają zostać przeprowadzone badania sprawdzające parametry drogi. Jeśli wszystko będzie w porządku, wykonawca rozpocznie kolejny etap prac. Później zostanie wykonane oznakowanie pionowe, a na końcu odbędą się odbiory, po których droga zostanie dopuszczona do ruchu. Małgorzata Tarnowska nie podaje, kiedy Puławska będzie przejezdna w obydwu kierunkach. Wiadomo tylko, że stanie się to w trzecim kwartale tego roku.

TW

4 KOMENTARZE

  1. Mieszkam w Starej Iwicznej, jeżdżę tamtędy codziennie i …. Tu cisną się na usta same niecenzuralne słowa. Może jakieś dyby na rynku w Piasecznie dla decydenta i wykonawcy którzy 500mb drogi rzeźbią przez rok. Można by jakoś odreagować.

  2. Pulawska to pikuś.
    Piaseczno jest całe rozkopane. Geodetow,Pulawska,centrum Piaseczno, wylot na Górę w Zabiencu.
    Ktoś nie pomyślał robiąc wszystkie remonty na raz.

  3. To jest wrogie działanie w stosunku do mieszkańców!!!!!Taki odcinek to góra 1 misiac i po temacie.Ten kto podpisał taki kontakt.To by w prywatnej formie 5 min go nie trzymali.MASAKRA!!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię