PIASECZNO O tym, że wykonawca przebudowy skrzyżowania ulic Puławskiej i Okulickiego wygradzając część jezdni w stronę Piaseczna wprowadził zagrożenie dla pieszych, pisaliśmy już w lutym. Mimo obietnic drogowcy nie znaleźli sposobu na poprawę tej sytuacji, proszą za to o… cierpliwość i ostrożną jazdę


Pan Krzysztof zaalarmował nas kilka tygodni temu, że pachołki, które pozostały po zakończonych w grudniu pracach na Puławskiej, zasłaniają pieszych zmierzających do przejścia, szczególnie dzieci i starsze osoby. Jego zdaniem największe zagrożenie powstaje wieczorem. Nie on jeden ostatnio pytał naszą redakcję, kiedy w końcu pachołki zostaną usunięte.

Po naszej interwencji Małgorzata Tarnowska, rzeczniczka prasowa warszawskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, zapowiadała, że drogowcy przeanalizują, jak można poprawić tymczasowo sytuację w tym miejscu. Jak jednak widać, nie znaleźli sposobu, aby odsłonić okolicę przejścia dla pieszych. – Już nawet śmiać się z tego nie chce – skomentował tę bezradność pan Krzysztof.

Małgorzata Tarnowska wyjaśnia, że słupki z nowej części przedłużonego lewoskrętu nie mogą być całkowicie usunięte, ponieważ nie został on jeszcze oficjalnie oddany do użytku. Stanie się tak najprawdopodobniej w kwietniu lub na początku maja, po tym jak wykonawca zamontuje sygnalizację świetlną na przejściu dla pieszych.

– Ze swej strony prosimy kierowców o cierpliwość i ostrożną jazdę w tym miejscu – apeluje pani rzecznik.

7 KOMENTARZE

  1. Na pewno bezpieczniejsza byłaby tzw. Kładka nad ulicą? Czemu jej nie zrobiono robiac lewoskret? to przejscie jest bardzo niebezpieczne. Dłuzszy lewoskret mial zmniejszyc korki a swiatla dla pieszych znowu je spoteguja.

    • No i zobaczta-jedna baba w proch rozpiź,,ła to co robi setki ludzi za ciężkie miliony. No i ma racyję. Zuza na dyrkturke,zuza,zuza,zuza. Ja mam jednego tylko uwaga: kładka nie,tunele modne są ostatnio.To Dr. Zuza to robimy tunela?

  2. Powtórkę z al. Kalin robimy?? Drogowcy to nie koleje, mogliby trochę pomyśleć. Bo jak się coś stanie to i tak winny będzie kierowca. Szczyt.

  3. Nie robią kładki ponieważ za 4-5lat będzie budowana droga od energetycznej aż do góry kalwarii i bedzie wiadukt i pełna przebudowa skrzyżowania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię