Kiedy w Piasecznie zostanie otwarty nowy basen?

6

PIASECZNO W tym roku gmina planuje rozpisać przetarg na budowę nowego basenu przy skrzyżowaniu ul. Chyliczkowskiej z Armii Krajowej. Nie wiadomo jednak, czy uda się rozpocząć budowę


Trudno powiedzieć ile potrwa procedura przetargowa. Z naszych informacji wynika, że gmina rozważa dwa warianty. Może zdecydować się na przetarg w normalnym trybie, który – jeśli oferty będą przekraczały możliwości finansowe samorządu (na inwestycję zarezerwowano około 34 mln zł) – zostanie unieważniony. Ale istnieje też możliwość rozpisania długiego przetargu, w którym będzie można składać oferty np. przez sześć miesięcy. Plusem tego wariantu jest to, że być może przez ten czas ustabilizuje się sytuacja na rynku budowlanym i ceny spadną. Minusem, że budowa basenu ruszy później niż planowano.
Może w tym roku uda się wbić pierwszą łopatę pod budowę basenu – mówi ostrożnie burmistrz Daniel Putkiewicz. Samą inwestycję prawdopodobnie poprowadzi Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji.
Przygotowujemy montaż finansowy oraz uchwały, które umożliwią realizację tego zadania gminnej spółce – dodaje burmistrz.
Sama budowa basenu może potrwać przynajmniej 2-2,5 roku. Nowy obiekt (25 metrowy basen z sześcioma torami do pływania oraz drugie pomieszczenie z małym basenem do nauki pływania o wymiarach 12,5×10 m, dwoma zjeżdżalniami, placem zabaw dla dzieci, dwoma jacuzzi i saunami) zostanie więc pewnie otwarty najwcześniej w roku 2025.

TW

6 KOMENTARZE

  1. Bez różnicy, jeżeli tak jak obecny basen będzie zamknięty w okresach kiedy jest potrzebny – tak jak teraz ” w związku z tzw. Długim weekendem basen 1 i 3 maja nieczynny , a 2 maja 8-16″ …..

    • No najlepiej żeby pracownicy tyrali 24/h no bo przecież oni rodzin nie mają a czas wolny w zupełności im się nie należy. Zawsze można iść do zalesi, na górki Szymona, aktywnie z rodziną spędzić czas.

  2. Dlaczego tego basenu nie buduje inwestor prywatny?Czyżby dyrektorem placówki ktoś z Gminy Piaseczno miał zostać po wybudowaniu? Przecież pod Mszczonowem za 600 mln powstał basen prywatny (Suntago) czy w Zalesiu Górnym (3mln zł). Jak 3 lata temu była propozycja wybudowania strzelnicy w powiecie przez Starostwo Powiatowe, to Starosta powiedział że nie ma potrzeby, ponieważ podmioty prywatne mogą to zrobić gdyż są one zainteresowane.Ciekawe. I ta sam formacja rządzi, czyli PO.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię