Kiedy wreszcie powstaną światła przy szkole?

0

LESZNOWOLA Przymiarki do budowy sygnalizacji świetlnej na niebezpiecznym skrzyżowaniu ul. Szkolnej i Słonecznej w Lesznowoli trwają od kilku lat. Wygląda na to, że inwestycja wreszcie doczeka się realizacji


Gmina liczy na to, że podnoszącą bezpieczeństwo sygnalizację świetlną uda się wykonać do końca sierpnia

Sygnalizację będzie budował Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich. Zapłaci za nią jednak gmina Lesznowola, która już w ubiegłorocznym budżecie zarezerwowała na ten cel 593 tys. zł. Pieniądze miały stanowić dotację dla samorządu województwa mazowieckiego. W sierpniu 2017 roku MZDW ogłosił przetarg na wykonawcę zadania. Niestety, procedura nie zakończyła się wyłonieniem firmy, która zbuduje sygnalizację. W grudniu rada gminy znów zarezerwowała w budżecie środki na budowę świateł – tym razem prawie 700 tys. zł. Pismo w tej sprawie zostało wysłane do samorządu województwa mazowieckiego 11 stycznia. Następnie zaczęto pracować nad porozumieniem, umożliwiającym przebudowę skrzyżowania.
– To porozumienie nie zostało jeszcze podpisane, ale zaakceptowały je obydwie strony – zdradza Elżbieta Obłuska, skarbnik gminy Lesznowola. – Teraz samorząd województwa musi jeszcze wprowadzić to zadanie do budżetu. Następnie odbędzie się kolejny przetarg na wykonawcę zadania. Zależy nam, aby prace rozpoczęły się do czerwca, tak, aby sygnalizacja była gotowa przed rozpoczęciem roku szkolnego.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię