Kiedy wrócą koncerty, spektakle i wydarzenia kulturalne?

0

KONSTANCIN-JEZIORNA Z powodu pandami koronawirusa od ponad roku niedomaga kultura. Odwołano mnóstwo różnego rodzaju wydarzeń, w tym także w plenerze. Wygląda jednak na to, że od wakacji sytuacja zacznie powoli wracać do normy, choć wiele zależy tu od ogólnej liczby zakażeń COVID-19 i decyzji podejmowanych na szczeblu rządowym


Konstanciński Dom Kultury przez ostatnie miesiące działał w trybie zdalnym, wiele wydarzeń transmitując online za pośrednictwem facebooka. W ubiegłe wakacje odbywały się wprawdzie kameralne imprezy plenerowe w altanie przy Hugonówce, ale – mimo niskiej liczby zakażeń – zrezygnowano z koncertów w amfiteatrze, jak również dużych imprez o charakterze masowym, takich jak choćby Dni Konstancina. Trudno powiedzieć dziś, jak będzie wyglądał tegoroczny sezon wiosenno-letni, choć wiele wskazuje na to, że będzie podobnie jak… w ubiegłym roku.
Już wiadomo, że pierwsze duże wydarzenie, w więc startujący już 15 maja Flis Festiwal odbędzie się – oczywiście z uwagi na COVID-19 – w formie online. Na facebooku KDK będzie można śledzić ciekawostki na temat Urzecza, jego historii i kultury. Został już też ogłoszony konkurs fotograficzny „Moje Urzecze”. Wszystkie osoby, które będą chciały wziąć w nim udział, mogą fotografować żyjące na Urzeczu zwierzęta. Tegorocznemu Festiwalowi będzie towarzyszyła również plenerowa wystawa fotograficzna laureatów ubiegłorocznej edycji konkursu. Najlepsze zdjęcia będzie można oglądać w Parku Zdrojowym. Flis Festiwal potrwa przez tydzień, szczegółowy program ma być dostępny na facebooku KDK.
A co z innymi cyklicznymi imprezami? Czy będzie można brać w nich udział tylko za pośrednictwem internetu? Wszystko wskazuje na to, że w tym roku będzie trzeba liczyć się jeszcze z pewnymi ograniczeniami.
– Wszyscy jesteśmy już zmęczeni domową izolacją w czasie pandemii, dlatego też wiosną i latem Konstanciński Dom Kultury zaprasza na wydarzenia w plenerze – mówi Grzegorz Traczyk z KDK. – W czerwcu, podobnie zresztą jak w ubiegłym roku, w parku w pobliżu Hugonówki będą odbywały się ogólnodostępne zajęcia jogi. Od czerwca do sierpnia w weekendy, w altanie przy Hugonówce zapraszamy na plenerowe koncerty oraz spektakle dla dzieci. Podczas tych wydarzeń będzie obowiązywał reżim sanitarny. Natomiast w lipcu i sierpniu planujemy pokazy kina plenerowego – zachęca.
Latem nie zabraknie także innych atrakcji na świeżym powietrzu. Odbędą się m.in. warsztaty dla dzieci oraz wydarzenia związane z cyklem „Ale Kosmos! – Rok Stanisława Lema w Konstancinie-Jeziornie”. Ich szczegółowy program ma być dostępny wkrótce.

CZYTAJ TAKŻE:  Konstancińska Noc Sztuki

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię