Kiedy zostaną włączone miejskie fontanny?

0

PIASECZNO Mieszkańcy z niecierpliwością czekają na włączenie miejskich fontann na placu Piłsudskiego i skwerze Kisiela. Zapytaliśmy burmistrza czy znana jest już data ich uruchomienia


– Jakiś miesiąc temu, jak było nasilenie epidemii, sanepid wydał zalecenie, aby nie uruchamiać fontann rozpylających aerozol – wyjaśnia burmistrz Daniel Putkiewicz.
Z naszych informacji wynika, że innego zalecenia póki co sanepid nie wydał. Mimo to trwają przygotowania do uruchomienia fontann. Gmina potrzebuje na to jeszcze kilku dni. Co będzie dalej i czy fontanny, ku uciesze mieszkańców, zostaną wreszcie odpalone – trudno powiedzieć.
– Na pewno zanim je włączymy, musimy wypracować jakiś reżim sanitarny – podkreśla burmistrz. – Być może wodotrysk na rynku trzeba będzie odgrodzić. Jeśli już zdecydujemy się włączyć fontanny, to sądzę że jako pierwszą odpalimy tę na skwerze Kisiela. Przed podjęciem decyzji będę chciał skontaktować się jeszcze z wojewódzkim sanepidem i przedyskutować sprawę z kolegami z innych samorządów.

TW

CZYTAJ TAKŻE:  8. Festiwal Pięknej Książki w Piasecznie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię