Kiedy zostanie oddany kolejny odcinek trasy S7?

7

LESZNOWOLA/PIASECZNO/TARCZYN Pod koniec sierpnia został otwarty pierwszy odcinek trasy S7 od węzła Lesznowola do lotniska. W październiku miała zostać zapewniona przejezdność drugiego odcinka. Wszystko wskazuje jednak na to, że jego oddanie przesunie się w czasie…


Wprawdzie prace na najdłuższym (14,8 km) odcinku „B” od węzła Lesznowola do węzła Tarczyn Północ są bardzo zaawansowane, ale trudno przypuszczać, że zakończą się w ciągu najbliższego miesiąca. Tym bardziej, że już wcześniej wykonawca zwrócił się do GDDKiA z prośbą o wydłużenie tego terminu lub dołożenie środków, które pozwoliłyby zatrudnić więcej wykonawców i zintensyfikować prace.
– Roszczenia wykonawcy cały czas są analizowane – informuje Małgorzata Tarnowska, rzeczniczka warszawskiego oddziału GDDKiA. – Termin może zostać przesunięty w sytuacji, gdy wykonawca uzasadni, że w czasie realizacji inwestycji nastąpiły okoliczności, na które nie miał wpływu, a uniemożliwiły prowadzenie robót – dodaje.
Mimo, że rozmowy z wykonawcą są w toku, wszystko wskazuje na to, że prace jednak się opóźnią. GDDKiA mówiła wcześniej, że przejezdność ciągu głównego zostanie zapewniona w październiku. Teraz podaje do publicznej wiadomości, że nastąpi to jesienią, a więc do 20 grudnia.
Zakończenie wszystkich prac planujemy w pierwszym kwartale przyszłego roku – mówi Małgorzata Tarnowska. – Ponadto do końca III kwartału 2024 r. wykonawca wyremontuje 17 kilometrów obecnego przebiegu DK7, od Sękocina Starego do Rembertowa.
Na razie więc kierowcy, którzy chcą skorzystać z trasy S7, muszą kierować się do węzła Lesznowola.

CZYTAJ TAKŻE:  Głośna trasa S7. Marszałek województwa zleci wcześniejsze badania poziomu hałasu

TW

7 KOMENTARZE

  1. Dla mieszkańców Piaseczna i okolic raczej ważniejsze jest kiedy ruszy w końcu budowa dojazdu do S7 z Piaseczna która miała być na otwarcie.. a tu jakoś temat zaniknął i cisza..

  2. Niech zrobia teraz porzadek ze swiatlami na skrzyżowaniu Postepu-Sloneczna bo tam teraz sa ogromne korki np(wydłużyć czas swiatel)

  3. Mało tego, poranne korki na węźle Lesznowola nie mówiąc już o tych przy zjeździe w ul. Marynarska w W-wie to dramat… Kto projektował zjazd w Warszawie? Tuman czy idiota?

  4. Fragment nowej 721 od węzła Lesznowola do miasta Piaseczno powinien być wybudowany jak najszybciej. Bez tego mówienie, że S7 to „Puławska bis” jest kompletnie bez sensu.

  5. Puławska powoli ale idzie , ale jak zamkną przejazd na drodze do nowej trasy to nie raz pół godziny z głowy. Brak tunelu albo wiaduktu skutecznie paraliżuje ruch w całej okolicy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię