Kiermasz na szczytny cel. Pomóżmy Anecie!

0

GÓRA KALWARIA W trakcie święta gminy Góra Kalwaria zorganizowano Kiermasz Książki, z którego zebrane pieniądze zostaną przekazane na leczenie chorej na raka Anety – 46-letniej mieszkanki warszawskich Bielan

Inicjatorką akcji była Grupa Misja-pomaganie, która powstała w lutym ubiegłego roku. Początkowo skupiła się ona na pomocy rodzicom i dzieciom przebywającym w Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu, a następnie na wsparciu rodzin w trudnych sytuacjach życiowych w gminie Góra Kalwaria. Dzięki grupie powstały nowe przyjaźnie.

– W kwietniu 2018 roku usłyszeliśmy smutną wiadomość. U naszej przyjaciółki Anety zdiagnozowano nawrót choroby nowotworowej. To był wstrząs… – mówi Kamila Bogucka z Grupy Misja-pomaganie. – Aby jej pomóc powstała facebookowa grupa wsparcia o nazwie Bazarek Dobro Powraca.

Aneta zachorowała na raka piersi w 2013 roku. Gdy już wydawało się, że wróg został pokonany w ubiegłym roku wykryto u niej przerzuty do kręgosłupa. Aneta dzielnie znosi walkę z chorobą, ale niestety jeden z leków wskazanych przez onkologa nie jest refundowany. Jego miesięczny koszt to 10.320 zł. Dzięki ogromnej pomocy znajomych, grupowiczów i ludzi dobrego serca od roku udaje się wdrażać leczenie, które rzeczywiście hamuje rozwój choroby. Dochód z kiermaszu książek został przeznaczony na ten właśnie cel – dofinansowanie zakupu leku.

– Dzięki ogromnej pomocy Gminnej Biblioteki Publicznej w Gorze Kalwarii podczas święta naszego miasta udało się zorganizować Kiermasz Książki – mówi Kamila Bogucka. – Jesteśmy bardzo mile zaskoczeni wynikami zbiórki. Zainteresowanie kiermaszem było ogromne. Sprzedaliśmy ponad tysiąc książek i udało nam się zebrać 2.800 złotych. Cała zebrana kwota zasili konto Anety w Fundacji z Serca Ochotnego. Bardzo dziękujmy mieszkańcom Góry Kalwarii za tak liczne przybycie oraz wielkie serca.

Kto nie miał okazji wspomóc Anety, może to uczynić wpłacając pieniądze na numer konta: 43 1540 1287 2216 0499 0401 0001 (Fundacja z Serca Ochotnego, w tytule: Pomoc dla Anety).

Dodatkowo Misja Pomaganie, we współpracy z biblioteką, planują na zakończenie wakacji zorganizowanie podobnego kiermaszu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię