Kiermasz Wielkanocny już w najbliższą niedzielę

0

PIASECZNO Piaseczyński rynek w Niedzielę Palmową ponownie wypełni się kramami. Na stoiskach będzie można kupić tradycyjne ozdoby świąteczne – palmy, pisanki czy stroiki. Nie zabraknie wyrobów z wikliny, ręcznie wykonywanych dekoracji i innych wyrobów rękodzielniczych, a także naturalnych wyrobów spożywczych.

W przedświątecznej atmosferze przy symbolicznym “stole wielkanocnym” będzie okazja na spotkanie z burmistrzem, świąteczne życzenia i poczęstunek dla mieszkańców, który zaplanowany został na godz. 12.30. To wydarzenie ma służyć kultywowaniu świątecznych tradycji, budowaniu wspólnoty mieszkańców i poczucia tożsamości oraz ma przyczynić się do ożywienia kulturalnego w centrum miasta.

Podczas Kiermaszu Wielkanocnego ogłoszone zostaną wyniki konkursów wielkanocnych na najładniejszą dekorację wielkanocną (godz. 11.00) oraz na palmę (godz. 13.00). Podczas wydarzenia będzie można zakupić prace konkursowe, a tym samym wspomóc działalność piaseczyńskiej Fundacji Pomóż Dorosnąć.

Kiermasz odbędzie się w niedzielę 14 kwietnia 2019 roku – rozpocznie się o godz. 10.00 i potrwa do 15.00. W godzinach od 11.00 do 14.00 przewidziano animacje dla najmłodszych.

W związku z imprezą zawężony zostanie odcinek ulicy wzdłuż rynku, a ruch samochodowy będzie spowolniony.

Program:
10.00 – rozpoczęcie “Kiermaszu Wielkanocnego”
10.00 – 15.00 – kramy handlowe: pisanki, palmy, ozdoby wielkanocne, rękodzieło, wyroby spożywcze, sprzedaż prac konkursowych zgłoszonych do Konkursów Wielkanocnych 2019 (dochód ze sprzedaży przekazany zostanie Fundacji “Pomóż Dorosnąć”)
11.00 – rozstrzygnięcie Konkursu Wielkanocnego – najładniejsza dekoracja wielkanocna
11.00 – 14.00 – animacje dla dzieci
12.30 – Życzenia Świąteczne i Stół Wielkanocny – poczęstunek dla mieszkańców
13.00 – rozstrzygnięcie Konkursu Wielkanocnego – palma wielkanocna
15.00 – zakończenie Kiermaszu Wielkanocnego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię