Kierowcy egoiści terroryzują przechodniów!

12

PIASECZNO – Reagujmy – wzywa radny miejski Michał Rosa, który zwrócił uwagę nieprawidłowo parkującemu kierowcy przy sklepie przy ul. Głównej w Gołkowie

Radny zwrócił uwagę kierowcy, który zablokował chodnik

Radny wybrał się na spacer z dzieckiem, gdy chodnik zastawił mu samochód. Wyszedł z niego mężczyzna w średnim wieku i z zamiarem udania się do pobliskiego sklepu.
Zapytałem go, czy uważa, że zaparkowanie na środku chodnika tuż przed wózkiem z dzieckiem jest w jego ocenie właściwe, zwłaszcza, kiedy obok jest parking z wolnymi miejscami – opowiada radny Michał Rosa. W odpowiedzi usłyszał: „Nie, ale śpieszę się”.
Mężczyzna wszedł do sklepu.

Wygoda na pierwszym miejscu

Długo nie myśląc zrobiłem telefonem zdjęcie z zamiarem, że zainteresuje tematem straż miejską – opowiada radny. – Pan „śpieszący się” szybko wrócił i oświadczył: „Przecież mówiłem, że odjadę!”, a następnie przestawił samochód na parking oddalony o jakieś 15 metrów.
Kierowcy, którzy zastawiają autami chodniki to prawdziwa plaga. Nie zawsze mogą usprawiedliwić się brakiem miejsc parkingowych – często po prostu parkują tam gdzie im najwygodniej, nie dbając o komfort innych.
W sobotę wieczorem pani Małgorzata przysłała nam zdjęcie fiata, który zaparkował tuż przy wejściu do restauracji przy ul. Sienkiewicza.

Bliżej się podjechać już nie dało?

Oburzające jak niektórzy parkują dla własnej wygody – skomentował nasza Czytelniczka Małgorzata.Dobrze że do restauracji prowadzą schody, bo w przeciwnym razie pewnie wjechałby do środka i zatrzymał się przy samym stoliku – dodała z goryczą.

I jak tu przejść?

I jak tu przejść? – pyta retorycznie nasza Czytelniczka Katarzyna, która wczoraj przysłała nam zdjęcie zaparkowanego samochodu na chodniku przy ul. Jana Pawła II?

Z lufą pistoletu przy głowie, z gazem w oczach

– Reagujmy – wzywa radny miejski Michał Rosa na swoim profilu facebookowym.
Niestety takie reakcje nie zawsze kończą się dobrze.
Gdy bezskutecznie zwróciłem uwagę jednemu z kierowców, a później wyjąłem telefon by utrwalić na zdjęciu jak zaparkował, podszedł do mnie wyjął pistolet i przystawiając lufę do mojej głowy kazał schować bo „mi łeb odstrzeli” – opowiedział dramatyczną historię jeden z naszych Czytelników. – Aż mnie zimny pot oblał. Szybko się oddaliłem, a jego numeru rejestracyjnego nie zapamiętałem. Nawet jakbym zapamiętał to i tak nie poszedłbym na policję, żeby nie robić sobie kłopotów – dodaje mężczyzna.
Inny z mieszkańców Piaseczna po tym jak zwrócił uwagę nieprawidłowo parkującej kobiecie został przez nią potraktowany gazem łzawiącym.
Powiedziałem, żeby się poprawiła bo zajmuje dwa miejsca postojowe, bez słowa otworzyła torebkę, wyjęła gaz i prysnęła mi po twarzy – opowiada nasz rozmówca. – Byłem całkowicie zaskoczony, a oczy mi ropiały chyba ze trzy dni.

Reagujmy, ale zachowajmy ostrożność

Zwracając uwagę warto zachować ostrożność i podobnie jak piaseczyński radny, zrobić to w kulturalny sposób, by nie eskalować konfliktu i nie prowokować potencjalnie niebezpiecznych ludzi. Przypadki nieprawidłowego parkowania można też zgłaszać do straży miejskiej. Strażnicy nie pozostają obojętni i w miarę możliwości szybko podejmują interwencję.

Adam Braciszewski

12 KOMENTARZE

  • Nie prawda, że strażnicy reagują. Traktują uprzywilejowanych inaczej np prac kpp urzędu sądu bez żadnych konsekwencji. W tym samym miejscu wlepiają mandat osobie bez znajomości w kpp a swojemu koledze z kpp urzędu nawet nie zwrócą uwagi. Mam kilka przykladów-zdjęć .
   Dopóki nie dadzą przykladu i nie będę ponosić odpowiedzialności nie będzie lepiej. Źle parkują albo głupi albo ci co uważają, że nic im nie zrobię bo on jest np słoik z kpp.

   • Egoistów zadufanych tępych wbród
    Tematy wnoszące poprawę życia podnoś sz gazeto:)
    Zmieńcie język wprowadzania w komentarzach bo ten 100 lat za murzy….

 1. Niech porobia parkingi to będzie gdzie parkować i niech nie sapia bo dziadostwo jest a nie parkingi to parkuja gdzie popadnie proste

 2. PiasecznoNews ————————ŻENADA ! co to za info !? / napisałem wypadek korki o o godz ok 14 ——————— przed Górą ! —————— i co – NIC !? ————————–ŻENADA !———Brak info o korkach i bierzących informacjach

 3. Panu Hrabii pod nosem zaparkowali to zareagował, a tak to miałby w trąbce? A gdzie jest straż miejska, albo policja? Jak zwykle nic nie widzą i nic nie wiedzą?

 4. Ottooo no właśnie gdzie jest policja??? No to ja napiszę bandytami i damskimi bokserami się nie zajmują…. Ale po co jak na nocnej zmianie można zajechać do monopolowego…

 5. Straż miejska… Od 20 lat mieszkam w Piasecznie i przez ten czas tylko raz zainterweniowali po moim zgłoszeniu. Kiedy moja mama idąc z przedszkola z wnukami poprosiła strażnika żeby zajął się pijaczkami siedzącymi całe dnie na ławkach koło Biedronki w dawnym Rolniku, odmowili interwencji. Ale szczyt był jak zgłaszałem w gminie co się działo podczas imprez w dyskotece, która była kiedyś w budynku kina Mewa – niech pan wyjeżdża z domu na weekendy. Taką radę dostałem od urzędnika.

 6. Jest mało miejsc do parkowania albo są płatne i tu jest problem. Nie zmienia to faktu, że te auta na zdjęciach są źle zaparkowane.

  • “Strasznicy dziś ukarali starszego Pana, zatrzymał się na chwilę na awaryjnych na Żytniej k targu. Sami stanęli na drodze rowerowej. Jak to skomentować?

 7. Zapraszam Pana do Gołkowa koło masarni w sobotę niech tam spróbuje przejść z wózkiem z dzieckiem. Telefony do straży miejskiej, można sobie wykonywać. Nawet nie przyjadą, nie zobaczą. Nie mówiąc już o ich reakcji na zgłoszenie. Żenada.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię