Kierowcy walczą z taksówkarzami o miejsca parkingowe

3

PIASECZNO Wprowadzenie strefy płatnego parkowania spowodowało, że bezpłatne miejsca parkingowe na terenie miasta są dziś na wagę złota. Dlatego pojawił się pomysł, aby skrócić taksówkarzom postoje i przerobić je na… dodatkowe parkingi


Postój dla taksówek wzdłuż ul. Jana Pawła II, mimo znaku, często jest zajmowany przez parkujące samochody

Miesiąc temu pisaliśmy o pomyśle radnych, którzy chcieliby powiększyć obszar pierwszej strefy, przesuwając ją do granic miasta. W zamian taksówkarze mieliby otrzymać dwa dodatkowe postoje – przy dworcu PKP i szpitalu św. Anny. Mówiło się także o podniesieniu maksymalnych stawek taryfowych, co również leży w gestii rajców. Oczywiście nie oznaczałoby to automatycznie wzrostu cen – taksówkarze mogliby je podnieść, albo nie. Propozycje zmian wywołały żywą dyskusję. Wielu taksówkarzy obawiało się, że nowe pomysły (jeśli oczywiście wejdą w życie) uderzą ich po kieszeni. Dlatego cały czas toczą się w tej sprawie rozmowy, a uchwała, która miała zostać podjęta już w listopadzie, najwcześniej ma trafić pod obrady w styczniu. Tymczasem głos w sprawie postanowili zabrać mieszkańcy, którzy zaproponowali… skrócenie dotychczasowych stref postojowych dla taksówkarzy i przeznaczenie pozyskanego w ten sposób miejsca na dodatkowe miejsca parkingowe. – Po co taksówkarzom taki długi postój przy kościele św. Anny, który sięga od ul. Puławskiej aż do Kościelnej? Przecież tam raptem stoi zwykle kilka taksówek – pyta Małgorzata Kowalska. – Z powodzeniem można by skrócić tę strefę do wjazdu do plebanii.
Radny Adam Marciniak, przewodniczący komisji prawa, handlu i porządku publicznego uważa, że postulat ten należy najpierw przedyskutować. – Ten postój rzeczywiście jest długi, ale nie należy zapominać, że taksówkarze parkują swoje samochody jeden za drugim – mówi radny. – W każdym razie na pewno warto o tym rozmawiać.
Póki co jednak, parkowanie w miejscach przeznaczonych dla taksówkarzy jest zakazane i straż miejska często każe łamiących przepisy kierowców mandatami. – Za parkowanie w strefie dla taksówkarzy grozi do 100 zł mandatu jeden punkt karny – przypomina Mariusz Łodyga, komendant straży miejskiej.

Tomasz Wojciuk

3 KOMENTARZE

  1. Nie rozumiem jaki problem mają taksówkarze. Pod szpitalem i na PKP na pewno znajdą klienta. Zresztą jak są potrzebni to nigdy ich nie ma.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię