Kierowcy zastawiają mieszkańcom garaże. Czy to poważny problem?

12

PIASECZNO Jeden z mieszkańców ulicy Kusocińskiego alarmuje, że szukający wolnych miejsc parkingowych kierowcy regularnie zastawiają mu garaż. – Niestety straż miejska nic z tym nie robi – twierdzi


Mieszkaniec zżyma się, że najgorsza sytuacja jest przy ogródku jordanowskim. Narzeka, że nie może korzystać ze swojej własności, bo wjazd do garażu jest regularnie zastawiany przez nieprawidłowo parkujących kierowców.
– Straż miejska zagląda tu czasem, ale ma wszystko gdzieś – mówi. – Mimo że na całej długości Kusocińskiego jest zakaz postoju, samochody i tak tam parkują. Tam są kamery, ale i tak nikt się tym nie przejmuje.
Mariusz Łodyga, komendant straży miejskiej informuje, że strażnicy podchodzą poważnie do każdego zgłoszenia.
– Od początku tego roku w rejonie ulicy Kusocińskiego interweniowaliśmy osiem razy – wyjaśnia. – Za każdym razem osoby utrudniające innym wyjazd z garażu otrzymywały mandaty w wysokości 100 zł. Zawsze wyciągamy konsekwencje wobec kierowców łamiących przepisy ruchu drogowego.
Komendant Łodyga tłumaczy, że zastawianie przez parkujące samochody garaży nie zdarza się często.
– To raczej pojedyncze przypadki – dodaje. – Większy problem mamy z nieprawidłowym parkowaniem na terenie miasta, zwłaszcza na chodnikach, wysepkach, pasach czy miejscach przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych.

TW

12 KOMENTARZE

 1. Co mnie obchodzi większy problem. Zapytany pan był o sprawę konkretnego mieszkańca, proszę powiedzieć ile razy były tam interwencję.

 2. Kierowcy zastawiają garaże codziennie a ten tu komendant mówi, że w tym roku interweniowali 8 razy a mamy już sierpień. Litości… Może czas się Panie komendancie wziąć za robotę i trochę zagęścić ruchy… Widać już przyszedł czas na zmianę obsady na tym stanowisku.

  • Narzekacie i narzekacie a czy choć raz zadzwoniłeś do straży w tej sprawie czy tylko szczekasz bo taki masz gust?;)
   Mi zastawili zadzwoniłem przyjechali i załatwili sprawę jaki problem?

 3. Znak obowiązuje na całej długości drogi a komendanta tu nie było
  Dzwoniąc na straż miejska mówiono ze przyjadą po czym ich nie było
  Dali jednej osobie mandant i sobie pojechali
  Straż chyba nie zna przepisów bo znak stojący na początku drogi obowiązuje na całej długości
  Nie ma tu wyznaczonych miejsc parkingowych
  Ludzie od dwóch lat próbują coś z tym zrobić !!

 4. Straż miejska w Piasecznie to żenada od wielu lat, każdy to wie każdy to widzi a nikt z tym nic nie zrobi. Zobaczcie na straż miejską w Konstancinie, są tam gdzie być powinni. Straż miejska w ono do reorganizacji. Wszyscy mówią że wstyd a nikt nic z tym nie zrobi.

 5. Luuuudzie!!! co wy się tak strażą miejską martwicie? Zaraz radni uchwalą i powiększą strefę płatnego parkowania w mieście. Dopiero zobaczycie co będzie się działo tam gdzie tej strefy jeszcze nie ma.

 6. Do tej pory nic sie nie zmieniło a samochody które tam stoją nie odjechały od kilku miesięcy i z tego co mi wiadomo są opuszczone to tym bardziej powinni coś z tym zrobić
  Straz miejska twierdzi ze oni od tego nie są może trzeba iść z tym na policję albo inaczej sobie z nimi poradzic

  • Opuszczone samochody to jak najbardziej temat dla Straży Miejskiej. Tym bardziej jeśli cieknie spod nich niewiadoma ciecz, if you know what i mean…

 7. chyba właściciele garazy powinni postawic sie, na wprost swoich garazy bo wkoncu wyjazd z garażu należy do właściciela. Wiec może wtedy straz miejska zajmie sie samochodami stojącymi na drodze. I wtedy zrobią z tym porządek. Opisywanie ze „ja nie będę płacił za mandat” jest żenadą!!
  Nawet nie znają sie na mapach zagospodarowania, tam jest wszystko wyjaśnione i jednemu garazu przsługuje 1-3m od drzwi

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię