Kilka tysięcy nowych roślin pojawi się w centrum miasta

2

PIASECZNO Trwają prace związane z „zazielenianiem” miejskiego rynku, a także terenu w rejonie ratusza, zabytkowej remizy OSP i kościoła św. Anny. Jak informuje urząd, nasadzenia powinny zakończyć się w wakacje


Na placu Piłsudskiego i w jego najbliższym sąsiedztwie ma zostać posadzonych łącznie 18 drzew. Ten proces już się rozpoczął. Do posadzonych wcześniej platanów, zostaną dosadzone kolejne (od północnej strony rynku). Oprócz tego na placu pojawią się lipy, grusze drobnoowocowe i blisko 4 tys. krzewów, bylin i kwiatów. W rejonie zabytkowej remizy ma zostać posadzonych 15 kolejnych drzew. Mają to być glediczie, klon czerwony, jesion i magnolie oraz ponad 1600 sztuk krzewów i bylin.
Termin zakończenia wszystkich prac jest uzależniony od terminu dostawy ławek – informuje Joanna Ferlian-Tchórzewska, rzeczniczka ratusza. – Niemniej jednak nasadzenia powinny zakończyć się w wakacje.

TW

2 KOMENTARZE

  1. Cudownie Najpierw zalejmy wszystko betonem, nie słuchajmy głosów mieszkańców Potem puknijmy się w czoło i sadźmy rośliny…
    A zapłaci za to ten pan ta pani ale nie my…

  2. Co sezon pieniądze muszą zostać na coś wydane… Co sezon ktoś musi zarobić… Czym zajmują się służby miejskie, dlaczego nikt nie dba i nie pielęgnuje zieleni tylko wydaje się publiczne pieniądze i zleca podmiotom zewnętrznym prace?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię