Kilkunastu mieszkańców otrzymało gigantyczne rachunki za gaz!

15

LESZNOWOLA Kilka dni temu do mieszkańców Mrokowa zaczęły przychodzić niezwykle wysokie, opiewające na kilka tysięcy złotych rachunki za gaz. – Specjalista od pieca powiedział nam, że technicznie nie bylibyśmy w stanie zużyć tak dużej ilości paliwa w ciągu okresu rozliczeniowego – mówi Michał Małecki


Państwo Małeccy z Mrokowa przecierali oczy ze zdumienia, gdy zauważyli kwotę, jaką muszą zapłacić za dwa miesiące korzystania z gazu. W okresie od 29 kwietnia do 30 czerwca gazownia wyliczyła, że zużyli 1873 m sześć. paliwa, wystawiając im rachunek na ponad 3300 zł (z opłatami abonamentowymi).
– Normalnie, w okresie zimowym, płacimy rachunki w wysokości około 800 zł, bo mamy dobrze wyizolowany dom i nowy piec – mówi Michalina Małecka. – Początkowo myśleliśmy, że to jakieś wyrównanie, ale na fakturze wyraźnie jest napisane, ile gazu zużyliśmy przez dwa miesiące. Powiem krótko: tak duże zużycie jest niemożliwe.
Inni okoliczni mieszkańcy przeżyli podobne zaskoczenie.
– Do mnie też przyszedł ostatnio rachunek na prawie 3400 zł – mówi Barbara Rosik.
– Normalnie nie płacę więcej niż 1000 zł. Już napisałam reklamację. Osób, które zostały w ten sposób pokrzywdzone jest kilkanaście.

Reklamację do PGNiG Obrót Detaliczny napisali też państwo Małeccy, kwestionując widniejącą na rachunku ilość zużytego paliwa.
– Stan gazomierza został zawyżony – uważa Michał Małecki. – Wierzymy, że nasze odwołanie zostanie rozpatrzone pozytywnie, a zagadka znajdzie racjonalne wytłumaczenie.

TW

15 KOMENTARZE

 1. WYSTARCZY SPRAWDZIC ZUZYCIE GAZU WE WSZYSTKICH GOSPODARSTWACH W OKOLICY OD PARUNASTU LAT I PRZYJZEC SIE GDZIE BYLA INGERENCJA ZAMIESZANYCH W GIGANTYCZNE PRZEKRETY PRACOWNIKOW GAZOWNI,…
  Odpowiedzi na pytanie mieszkańców nalezy szukac u gazowników-liczników, którzy bezkarnie kręcą liczniki u stałych odbiorców, co skutkuje miliardowymi stratami na rzecz skarbu Państwa. Czyżby gazownia próbowała wyrównać straty?
  Sprawa zgłoszona do kpp Piaseczno w 2012 r spowodowała prokuowanie lipnych papierów w kpp prokuraturze sadzie swiadkom zglaszajacym. Natomiast przestepcy do dzis chronieni?

 2. Do Redakcji,
  Proszę teść artykułu umieścić na stronie Piaseczna i innych pobliskich miejscowości, gdzie publikujecie.
  Pewnie wielu mieszkańców „zdziwi się” kwotą rachunku, zbyt wysoką, może zbyt niską.
  Odpowiedzi należy szukać u pracowników gazowni ( co poniektórzy już na kierowniczych stanowiskach w Wawie ), którzy paręnaście lat kręcili liczniki narażając Państwo na miliardowe straty.
  Zgłoszony w 2012 do kpp proceder wywołał skutek ” zamknięcia oczu ” przez instytucje zobowiązane do ścigania, prokuowanie lipnych papierów zglaszajacym, niszczenie ich.

 3. Złotokłos – mam dokładnie taki sam problem – ponad 1000 m3 za 2 miesiące – maj czerwiec 2019. Na fakturze wstrawili nawet info , że w zeszłym roku zuzycie było ok 8 razy mniejsze …..

  Podobny problem – tylko w zdecydowanie mniejszej skali mialem w zeszłym roku w sierpniu – też były 2 tygodnie ekstremalnych upałów. Myśle, że to raczej problem licznika , który nieprzystosowany jest do takiej temperatury jaka zapanowała ostatnio.

  Jeśli jest ktoś z Mrokowa to prosze o kontakt – [email protected]. Złotokłos jest bardzo blisko!

 4. Jestem z Pilawy ma ten sam problem z 70m3 w 2018 za kwiecień i maj zrobiło mi się 700m3 2019 za kwiecień i maj.Pozatym zaczołem robić zdiecia i mam odczyt z lutego wyższy niż z kwietnia2019 .Szukap porady.

  • Szanowny Panie,
   kpp gazownia ul Stołeczna PGNiG Wawa,… wiedzą, że były kręcone liczniki od parunastu lat. Teraz, po wejściu gazu z USA muszą kombinować żeby się zgadzało. Szkoda, że zamiast ścigać od co najmniej 2012 r proceder ingerencji w liczniki zajęto się niszczeniem świadków w kpp prokuraturze na czele z prezesem sądu w pnie, cicha wymiana urządzeń.
   Proponuję zbiorową akcję. Dołączę się. Redakcja ma namiary.

 5. Dziś otrzymałem równie bezczelną fakturę za paliwo gazowe, średnie opłaty na poziomie do 300 zł miesięcznie, faktura na ponad 5000 zł, nigdy wcześniej przy maksymalnym zużyciu nie miałem takich faktur, macie jakiś pomysł co z tym zrobić?.,.

  • Może papa smerf sądu znajdzie sposób 🙂
   Miał już okazję zabłysnąć w temacie w 2016 r
   Tak poważnie, wystarczy się skrzyknąć grupowo, może przyjazdna gazeta pomoże 🙂 ( np.ogłoszenie )
   Cyrk, który powinno wyjaśnić PGNiG kasprzaka

 6. No to dołączam się do problemu – własnie dostaliśmy rachunek na 2800 zł, za wrzesień i październik 2019. Nigdy, nawet w najtęższe zimy nasz rachunek nie przekraczał 1400 zł. A teraz, za bardzo ciepłe miesiące jakimi były wrzesień i październik 2800? Zuzycie gazu ze średnich w tym okresie 400 m3 skoczyło na 1500 m3! To jakaś kpina! Jutro idziemy wyjaśniać sprawę!

 7. Dziś przyszedł rachunek od 16.10.2019 do 10.12.2019 opiewający na kwotę ponad 7 tysięcy co robić ??? Babcia dostała prawie zawału widząc takową kwotę ja też jestem w nerwach bo mówią że tak wyszło… Nie jest to realne gdzie poprzedni rachunek to kwota 600 zl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię