Kłopotliwa ukraińska giełda pracy

1

PIASECZNO Nieformalna giełda pracy przy starej mleczarni trwa już od kilkunastu lat. Mieszkańcy żalą się na związane z nią uciążliwości

Od kilku tygodni nie ma już przenośnej toalety, którą gmina postawiła by ludzie nie załatwiali się w pobliskim sadku i przy ogrodzeniach. Okolica jest mocno zaśmiecona.
– Wiem bo codziennie muszę sprzątać przed ogrodzeniem, a i na działce bo są notorycznie wrzucane na moją posesję – opowiada jeden z mieszkańców. – Dodatkowo warto odnotować, że codziennie jest przez tych ludzi spożywany alkohol, niszczą zieleń wzdłuż posesji i od samego rana hałasują – opowiada mężczyzna.
Zwraca też uwagę na zagrożenie w ruchu drogowym przez notoryczne wychodzenie ludzi na ulicę, jak i również przez zatrzymujących się potencjalnych pracodawców, zazwyczaj na środku pasa ruchu.
– Wtedy na hura rusza tłum ludzi wokół samochodu nie zważając na innych uczestników ruchu – opisuje mężczyzna i dodaje, że wśród Ukraińców często dochodzi do bijatyk poprzedzonych spożyciem alkoholu.
– Mi jako mieszkańcowi nawet czasami trudno wyjść czy wyjechać gdyż stoją bezpośrednio w mojej bramie i często nie reagują gdy chcę opuścić posesję – skarży się mężczyzna. – Bezskutecznie od prawie dwóch lat piszę prośby do piaseczyńskiej policji i dostaję tylko zbywające odpowiedzi. Kilkakrotnie został w to miejsce rano wysłany radiowóz i wtedy było spokojnie, ale wiadomo że jak odjedzie to sytuacja wraca do normy.
– Nie jestem przeciwnikiem obcokrajowców w naszym kraju – zaznacza nasz Czytelnik. – Bez znaczenia czy nazywamy ich repatriantami, uchodźcami, emigrantami. Zamiast czekać aż sytuacja się rozwiąże sama, władze powinny dla tych ludzi przygotować miejsce w którym będą mogli stać, czekać na potencjalnego pracodawcę w przyzwoitych warunkach i nie utrudniać życia mieszkańcom. Są gośćmi w tym kraju i powinni kulturę tego kraju i jego mieszkańców uszanować.

AB

1 KOMENTARZ

  1. A może powinna Straż Graniczna się zainteresować legalnością pobytu tych poszukiwaczy pracy? To raczej w ich gestii jest sprawa obcokrajowców.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię