Klub Seniora tylko dla wybranych?

3

PIASECZNO Wojciech Szałkowski skarży się, że Klub Seniora na piaseczyńskim dworcu dostępny jest tylko dla nielicznych. – Chciałem się tam zapisać na zajęcia komputerowe, ale okazało się to niemożliwe – mówi nasz czytelnik


– To jest klub dla wybrańców – uważa Wojciech Szałkowski. – Regularnie pytałem kiedy ruszają zapisy na kurs komputerowy. Kiedy już ruszyły, okazało się że nie ma miejsc. Do klubu przychodzą same panie, tam panuje jakiś matriarchat, żeby nie powiedzieć seksizm. Nie chcę chodzić na kursy z gotowania czy szycia, chciałem dowiedzieć się czegoś o komputerach…Ten klub powinien być dla wszystkich, w tym także dla mnie, bo płacę w tym mieście podatki.
– Miejski Klub Seniora został utworzony dla 100 seniorów z Piaseczna, a obecnie należy do niego 200 osób – informuje Sylwia Chojnacka-Tuzimek zastępca dyrektora Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Piaseczno, która jest organem prowadzącym klub. – Wszyscy seniorzy są ważni, dlatego nie prowadzimy statystyki z podziałem na płeć.
Sylwia Chojnacka-Tuzimek przyznaje, że grupa seniorów jest sfeminizowana, jednak do MKS-u przychodzą także mężczyźni. Obecnie w klubie odbywają się zajęcia dla 15 grup, na które chodzi 160 osób. – W kursie komputerowym będzie uczestniczyć łącznie około 120-130 osób – dodaje kierownik działu promocji.
– Mieszkańcy Piaseczna przez ponad miesiąc mogli zapisywać się na ten sam kurs, prowadzony w głównym oddziale biblioteki przy ul. Kościuszki. Warto podkreślić, że w ubiegłym roku w bibliotece zorganizowano 696 kursów komputerowych grupowych i indywidualnych, wielokrotnie też pracownicy pomagali czytelnikom w rozwiązywaniu prostych problemów informatycznych, np. pokazywali jak odbierać pocztę elektroniczną czy jak korzystać z aplikacji mobilnych.

TW

3 KOMENTARZE

  1. Może coś źle zrozumiał, może nie zapamiętał, może zapomniał. To się zdarza. Normalna sprawa. Ja jakoś się zapisałem i sobie chwalę.

  2. Ja też się bez problemu zapisałem. Może kolega Wojciech z kategorii „Należymisie”? Miła atmosfera i ciekawe miejsce. Trochę mało personelu, bo ludzi rzeczywiście sporo się tam przewija, ale może kogoś tam dokoptują

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię