Kobieta wpadła na szybę przystanku autobusowego! Złamała rękę i nogę

18

PIASECZNO W poniedziałek rano 85-letnia mieszkanka Piaseczna nie zauważyła bocznej szyby w przystanku komunikacji miejskiej. Próbując dojść do ławki wpadła na nią, odbiła się i strasznie poturbowała


Do zdarzenia doszło około godz. 10. Starsza pani wracała z przychodni Medvit przy ulicy Puławskiej. Jako że była zmęczona, chciała jak najszybciej dojść do ławki. Próbując przejść między bocznymi słupkami wiaty przystankowej wpadła na szybę, której nie zauważyła. Odbiła się od przeszkody i upadła na ziemię, łamiąc rękę oraz nogę.
– Poszkodowanej udzieliły pomocy dwie młode kobiety, które stały akurat na przystanku – mówi pani Barbara, znajoma 85-latki. – To one wezwały też pogotowie.
Ofiara wypadku trafiła do Stoceru, jednak jej obrażenia są na tyle poważne że wymaga operacji, która ma zostać przeprowadzona w warszawskim szpitalu przy ul. Lindley’a.
– Tę szybę trzeba jakoś oznaczyć albo obkleić – uważa pani Barbara. O nieszczęśliwym zdarzeniu poinformowaliśmy gminny wydział utrzymania infrastruktury i transportu publicznego.
– Mimo że to nie jest nasz przystanek, spróbujemy coś z nim zrobić, aby podnieść bezpieczeństwo naszych mieszkańców i uniknąć podobnych sytuacji w przyszłości – zapewnia Włodzimierz Rasiński, naczelnik wydziału.

TW

18 KOMENTARZE

  • na pewno nie dożyję, bo jestem otyłym alkoholikiem Ale chodzi mi o to, że takie rzeczy to tylko kobietą… Bez względu na wiek…

 1. Jest okropna znieczulica
  Podczas kiedy Pani leżała na ziemi nie mogąc się ruszyć mijalo ja około 50 aut i żaden kierowca nie zatrzymał się żeby udzielić Pani pomocy
  Ja akurat wzywalam tej Pani karetkę i biegłam do niej od stacji bp przy kfc
  Kobiecie nie kobiecie przytrafić się może każdemu wszędzie i tylko modlić się żeby ktoś odważył się pomoc!!!

 2. Nie chodzi o struganie bohatera tylko o szczypte empatii, bo niewiadomo kiedy my lub ktoś z naszych bliskich będzie w takiej sytuacji
  Nie życzę, żeby Pana/Pani bliski leżał bez pomocy tak, jak ta kobieta ….

 3. A Allior to z ziemniaka zrobiony zdaje się… Komentarze seksistowskie też wcale wcale… Jak się ma dobre chęci, to można się zatrzymać w bezpieczny sposób. Zgadzam się, że wiele osób widzi świat nie dalej niż do czubka własnego nosa

 4. Tak, tak, pozdrawiamy wszystkich widzących (only) czubek własnego nosa a w Piasecznie takich na pęczki. Siedzą w swych suv-ach a wszystko dookoła mają gdzieś. Przykre? Może i przykre ale prawdziwe.

 5. Do Naczelnika Wydziału Infrastruktury w Piasecznie : wiata przystankowa bez wiedzy i opinii o wyglądzie i zachowaniu zasad bezpieczeństwa jej użytkowania NIE POWSTAŁA ! Kto wydał pozytywną opinię z Pana wydziału i zgodę z akceptacją na taki model przystanku i czy były stosowne i zgodnie z przepisami BHP opinie pozwalające na odbiór techniczny takiego przystanku dla podróżujących i wszystkich pozostałych użytkowników chodnika/pobocza przy ruchliwej ulicy Puławskiej ?
  Oczekujemy na pisemną Odpowiedź w Piasecznonews.pl oraz kurierze południowym. Sprawa kwalifikuje się do prokuratury.
  Czy ktoś z Urzędu zainteresował się co dzieje się teraz z starszą Panią poszkodowaną w tym wypadku ? Sprawa zdrowia i odszkodowania oraz bezpłatnej pomocy medycznej i opieki socjalnej. Odpowiedzialność Urzędu Miasta Piaseczna jest Niepodważalna.
  Będziemy monitorować ten temat i sposób jego załatwiania.
  Grupa mieszkańców Powiatu Piaseczyńskiego

 6. Trzeba być niezłym dupkiem żeby nie szanować starszych. Jak przeczytałam tytuł to też mi się wydawało jak można nie zauważyć szyby ale jak przeczytałam ile ta Pani ma lat to zmieniłam zdanie. Mam nadzieję że starsza Pani szybko wróci do zdrowia czego jej życzę.

 7. Dagmaro bardzo dziękuję Ci za udzielenie pomocy Pani Helence. To bardzo dobra i wspaniała kobieta, mam to szczęście bycia jej sąsiadem od 15 lat. Obecnie jest po operacji biodra i przed operacją reki, niestety jest bardzo oslabiona i to utrudnia leczenie 😔. Teraz możemy życzyć jej tylko sił i wytrwałości. Jeszcze raz bardzo Ci DZIĘKUJĘ !!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię