„Kocham Cię jak Irlandię”- usłyszymy już w ten weekend

0

PIASECZNO Już 10 września wielka gratka dla fanów kultowego zespołu lat 80-tych. W parku w Józefosławiu zagra Kobranocka, supprotem będzie CAROL MARKOVSKY.

10 września o godz. 19.00 w parku przy ulicy Ogrodowej 2 w  Józefosławiu odbędzie się koncert w ramach festiwalu Józefest, podczas którego wystąpi zespół Kobranocka. Support: Carol Marcovsky.

Józefest to plenerowy festiwal skierowany głównie do odbiorców zamieszkujących Józefosław, Julianów i Mysiadło. To prawie miesiąc koncertów muzycznych, spektakli dla dzieci i innych form spotkań kulturalnych. W pierwszej edycji festiwalu w 2020 r. wystąpiły takie gwiazdy jak Pudelsi czy Czesław Śpiewa. W tym roku festiwal trwa od 3 do 26 września. Wydarzenia będą odbywały się na nowym Skwerze przy Klubie Kultury. Gwiazdą tegorocznej edycji będzie Kobranocka.

KOBRANOCKA początki grupy Kobranocka sięgają roku 1984, kiedy spotkali się Kobra (Andrzej Kraiński) i Andrzej Marek Michorzewski. Pierwszy koncert zespołu odbył się rok później w Riwierze, w czasie festiwalu „Poza Kontrolą”. Następnie Kobranocka towarzyszyła Die Toten Hosen w czasie trasy po Polsce. W 1986 zespół zarejestrował 10 nagrań, z których dwa zdobyły dużą popularność na falach Rozgłośni Harcerskiej. W tym samym roku grupa wystąpiła po raz pierwszy w Jarocinie. W roku 1987 ukazała się pierwsza płyta Kobranocki „Sztuka Jest Skarpetką Kulawego”, a dwa lata później kolejna „Kwiaty Na Żywopłocie”, zawierająca słynny cover Stonesów – „Współczucie dla diabła” oraz „Kocham Cię jak Irlandię”.

CZYTAJ TAKŻE:  Rusza nowy rok szkolny. Przy placówkach ma być jeszcze bezpieczniej

W roku 1990 zespół wydał płytę „Ku Nieboskłonom”, w 1994 – „Niech popłyną łzy”, w 1999 – „Gold” i w 2005 – „Sterowany jest ten świat”. Pojawiły także składanki – „Gold”, „Koncert” i „The Best Of…” w 2010 wyszła ostatnia najnowsza płyta „Spox”. Zespół KOBRANOCKA w swoim ponad 25 letnim czynnym istnieniu supportował takie gwiazdy jak Guns n Roses czy Scorpions. Ponadto wielokrotnie koncertował poza granicami naszego kraju między innymi w: Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Rosji, Irlandii, Niemczech. W Polsce zespół zapraszany wielokrotnie na największe imprezy medialne jak choćby Woodstock, Sopot, Opole, Jarocin. Podczas nagrywania płyt bardzo często zapraszane do współpracy były liczne Polskie Gwiazdy takie jak: Kayah, Edyta Bartosiewicz, Kasia Nosowska, Martyna Jakubowicz czy Ewelina Flinta. Największymi Hitami zespołu są: Kocham Cię Jak Irlandię, I nikomu nie wolno się z tego śmiać, Hipisówka, List z pola Boju.

CAROL MARKOVSKY to SZYMON FABISIAK wokal, MACIEJ KOMOROWSKI gitara, SZYMON ŻMIJEWSKI klawisze, MIKOŁAJ KACPRZYKOWSKI bas, PIOTR WIERZGAŁA perkusja. „Carol Markovsky to młodość, sceniczna energia i charyzma połączone z muzyką inspirowaną światowym rockiem lat 60. i 70. XX wieku. Ambitni, zdolni, młodzi twórcy, którzy ze swoimi talentami i autentycznością mają szansę zaistnieć na stałe w środowisku muzycznym, nie tylko u nas w kraju”. Andrzej Ludew.

CZYTAJ TAKŻE:  Ostatni pokaz w najbliższą sobotę

Wydarzenia w ramach Józefest 2021

10 września, godz. 19.00 – Kobranocka. Support: Carol Marcovsky
Park przy ulicy Ogrodowej 2, Józefosław

11 września, godz. 20.00 – Loop & Voice. Jednoosobowy chór gitar z głosem
Skwer przy Klubie Kultury w Józefosławiu

12 września, godz. 11.30 – Cyrk Einsteina. Przedstawienie naukowe dla dzieci
Skwer przy Klubie Kultury w Józefosławiu

17 września, godz. 20.00 – Jutuber. Koncert muzyki alternatywnej
Skwer przy Klubie Kultury w Józefosławiu

18 września, godz. 20.00 – Zrefowani. Szanty
Skwer przy Klubie Kultury w Józefosławiu

19 września, godz. 18.00 – ADSU. Joga rock
Skwer przy Klubie Kultury w Józefosławiu

24 września, godz. 20.00 – CZZK. Czarny Ziutek z Killerami – utwory Kult i KNŻ
Skwer przy Klubie Kultury w Józefosławiu

25 września, godz. 20.00 – JJL Trio. Koncert jazzowy
Skwer przy Klubie Kultury w Józefosławiu

26 września, godz. 11.30 – Teatr Baniek Mydlanych. Przedstawienie dla dzieci
Skwer przy Klubie Kultury w Józefosławiu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię