Kocurek Lenek jest maskotką warsztatu samochodowego

1

PIASECZNO Kot Lenek prezentuje się dumnie – ma 10 lat i waży 10 kilogramów. Od dłuższego czasu jest symbolem warsztatu samochodowego Mirosława Michalaka, a także ulubieńcem klientów Auto Serwisu i miejscowych dzieci

– Gdzie jest kot? – pytają często klienci, mieszącego się dokładnie naprzeciwko stadionu miejskiego w Piasecznie, warsztatu samochodowego.
W godzinach pracy Lenek często przebywa na swoim posłaniu. Jest kotem niezwykle łagodnym i o przyjaznym usposobieniu. Każdy może do niego podejść i go pogłaskać.
– Jest też kotem zadbanym – mówi jego opiekun Mirosław Michalak. – Dbamy o niego i regularnie go czeszemy. To kot wychodzący, ale na noc przychodzi do domu, w którym śpi. Generalnie lubi cały świat i wszystkich ludzi.
Szczególnie upodobał sobie najmłodszych, do których chętnie wychodzi i jest przez nich głaskany. Wiele okolicznych dzieci ma już z nim zresztą wspólne zdjęcie.
Lenek w zasadzie niczego ani nikogo się nie boi. Pewnego dnia stanął w warsztacie oko w oko z amstafem, który na szczęście był jednak dobrze ułożony i nie rzucił się na niego. Kot jednak w ogóle się go nie bał. Bywało, że miał jednak mniej szczęścia.
– Miałem z nim wiele przygód – mówi właściciel Auto Serwisu. – Raz wrócił poturbowany z rozwaloną łapą, a innym razem przyszedł z synogarlicą w pysku. Wyrwaliśmy mu ptaka i włożyliśmy do klatki, a po dwóch godzinach – gdy doszedł do siebie – wypuściliśmy go w polu.
Po latach Lenek stał się prawdziwym symbolem warsztatu – do tego stopnia, że jego podobizna znalazła się nawet na jego oficjalnej wizytówce.


Grzegorz Tylec

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię