Kolarze przełajowi wrócili do Góry Kalwarii

1

GÓRA KALWARIA W niedzielę Lotto Poland Bike Marathon już po raz 12. zawitał do Góry Kalwarii. Tym razem trasa prowadziła przez Lasy Chojnowskie i wały na Wisłą oraz wokół zamku w Czersku. W zawodach wystartowało prawie 600 amatorów dwóch kółek, którzy ścigali się na czterech dystansach


– Ze względu na pandemię koronawirusa, to był dopiero drugi w tym roku etap naszego cyklu – mówi Grzegorz Wajs, organizator imprezy. – Cieszy wzrost zainteresowania wśród zawodników i fakt, że coraz więcej kolarzy wraca do rywalizacji. Po długiej przerwie wróciliśmy na rundę wokół zamku w Czersku. Dużym wyzwaniem była zwłaszcza widowiskowa wspinaczka po przedwojennym bruku.
Na trasie MAX (49 km) zwyciężył Kacper Skalski (Świat Rowerów Team), a wśród kobiet – Marta Motylewska (Płocki Klub Kolarski). Trzecia na tym dystansie była Elżbieta Stefańska z Piaseczna. Dystans MINI (27 km) najszybciej pokonał Filip Surdyk (Kamyk Radzymin MTB Team). Wśród kobiet triumfowała Katarzyna Skura (Jakoobcycles BKK Team).
Uczniowie szkół podstawowych ścigali się na dystansie FAN (7 km). Tutaj zwyciężył Julian Rogalski (KK24), zaś rywalizację dziewcząt wygrała Natalia Dobrzyńska (Kamyk Radzymin MTB Team). W Mini Crossie na terenie Miasteczka Poland Bike jeździły też dzieci w wieku 2-4 oraz 5-6 lat.
Peleton LOTTO Poland Bike Marathon prowadzony przez Grzegorza Wajsa pozostaje na Mazowszu. Kolejne emocje już w niedzielę 26 lipca w podwarszawskiej Jabłonnie.

TW

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię