Kolęda Duska Sylwii Biernat

0

PIASECZNO Święta Bożego Narodzenia często skłaniają artystów do tworzenia pastorałek czy innych piosenek starających się oddać klimat tego niezwykłego okresu. O nagranie kolędy pokusiła się również Sylwia Biernat – mieszkająca w Chyliczkach skrzypaczka, pianistka, wokalistka oraz kompozytorka i autorka tekstów

– Dla mnie osobiście jest to dobry czas żeby przemycać duchowe treści, choć niekoniecznie religijne – mówi Sylwia Biernat. – To taki moment w roku kiedy człowiek chce zaznać dobra i ciepła i dzielić się tym z innymi. Szczególnie teraz gdy marzymy o spokoju, ale też pokoju i pojednaniu.

I o tym jest właśnie, stylizowana na pieśń ludową, „Kolęda Duska”. To spotkanie przybysza z domowym duszkiem w wigilijny wieczór. Dusek, choć mały i niepozorny, gotowy jest bowiem czynić cuda.

„Kolęda Duska” to wpadająca w ucho piosenka do wspólnego słuchania i śpiewania w świąteczny czas. Słowa do niej napisała Lidia Iwanowska-Szymańska z Zalesia Górnego, muzyka i wykonanie jest dziełem Sylwii Biernat, a całość zrealizował, dźwiękowo i wizualnie, Tomasz Korczak (Red Yeti Studio, Lo-Films). Utworu można posłuchać na Youtube.

Tyl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię