Kolędowanie z Dorotą Miśkiewicz

0

LESZNOWOLA Tradycją jest już to, że każdy kolejny nowy rok rozpoczyna się w Starej Iwicznej od specjalnego koncertu noworocznego. Organizatorzy, czyli samorząd, ośrodek kultury i miejscowa Parafia pw. Zesłania Ducha Świętego, skutecznie dbają o wysoki poziom artystyczny, zapraszając znanych i cenionych wykonawców z całej Polski


Tym razem znakomity występ dała Dorota Miśkiewicz – córka słynnego saksofonisty jazzowego Henryka Miśkiewicza, znana nie tylko z działalności solowej, ale i współpracy takimi muzykami jak choćby Włodzimierz Nahorny, Tomasz Stańko czy Grzegorz Turnau. Kolędy i pastorałki w jej wykonaniu, zarówno te mniej, jak i bardziej znane, zyskały zupełnie nowy wymiar dzięki zmienionym, zaskakującym niekiedy aranżacjom.

Świetnie operująca głosem wokalistka pozwalała sobie również często na ciekawe, jazzujące improwizacje. Dodatkowo towarzyszył jej kwartet znakomitych i cenionych instrumentalistów na czele z – uznawanym za jednego z najlepszych w Polsce – gitarzystą basowym Robertem Kubiszynem oraz gitarzystą Arturem Lesickim, pianistą Tomaszem Kałwakiem i perkusistą Robertem Lutym. Taki skład personalny był już w zasadzie gwarancją udanego wieczoru artystycznego. Kameralna i jednocześnie gustowna oprawa koncertu dodatkowo wprowadziły zachwyconą i licznie zgromadzoną w kościele publiczność w świetny nastrój, który – miejmy nadzieję – pozostanie już taki przez cały najbliższy rok.

Grzegorz Tylec

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię