Kolędowo i radośnie w Przystani pod Klonam

0

PIASECZNO Duet Ojciec i Syn, wraz z zaproszonymi gośćmi, wystąpił w Przystani pod Klonami ze Świątecznym Koncertem Noworocznym. I choć obiekt przy ulicy Szkolnej dedykowany jest głównie seniorom, to w piątek 13 stycznia bawiły się świetnie różne pokolenia słuchaczy

 

Koncert, który spotkał się z dużym zainteresowaniem okolicznych mieszkańców (wszystkie dostępne miejsca rozeszły się już na tydzień przed imprezą) otworzyła dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Wioletta Urban, zapraszając wszystkich obecnych do wspólnego śpiewania. Publiczność nie dała się o to długo prosić i ochoczo wspomagała wykonawców podczas kolejnych kolęd i piosenek świątecznych.

Tego wieczoru nie zabrakło dobrze znanych utworów zarówno w klasycznych, jak i przygotowanych specjalnie na tą okazję, aranżacjach. Momentami było lirycznie i nastrojowo (jak choćby podczas wykonania „Kolędy dla nieobecnych” Zbigniewa Preisnera), a momentami wesoło i radośnie, zwłaszcza podczas skocznego „Jingle Bells” czy jazzującego, rozimprowizowanego „Przybieżeli do Betlejem”.

Zachwycona widownia nie wypuściła pianisty Leszka Tylca, wokalistów – Grzegorza Tylca i Karoliny Krzyżanowskiej, a także skrzypka oraz gitarzysty Marcina Molskiego bez dwóch piosenek na bis.

– Bardzo dziękujemy publiczności za tak ciepłe przyjęcie i wspólne śpiewanie razem z nami, a Miejsko-Gminnemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej za zaproszenie – mówi Karolina Krzyżanowska, wokalistka z Piaseczna. – Grało się nam tu fantastycznie i mamy nadzieję, że nie był to nasz ostatni występ w Przystani pod Klonami.

AB

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię