Kolędy w niezwykłej atmosferze

0

PIASECZNO W ostatnią niedzielę stycznia w kościele pw. Św. Józefa Opiekuna Pracy w Józefosławiu odbył się doroczny koncert kolęd w wykonaniu chóru „Con fuoco”, a także solistów Pawła Boczkowskiego (klarnet) i Michała Drabkowskiego (organy) pod dyrekcją Andrzeja Sochockiego


Tegoroczny koncert składał się z trzech części. W pierwszej z nich zaprezentowane zostały kolędy historyczne z epoki renesansu, o archetypie średniowiecznym, w drugiej można było usłyszeć kolędy świata, a na zakończenie – polskie kolędy i pastorałki.

Paweł Boczkowski zagrał na klarnecie
Paweł Boczkowski zagrał na klarnecie

Bardzo ciekawym i udanym eksperymentem okazało się połączenie chóru, klarnetu i organów. – mówi Andrzej Sochocki, dyrygent chóru Con Fuoco Zależy nam, aby każdy koncert był inny, by wnosił coś nowego zarówno dla publiczności, jak i wykonawców. Myślę, że cel ten został osiągnięty. Tego wieczoru czuć było niesamowitą atmosferę spowodowaną współtworzeniem jej przez publiczność i artystów, był to klimat przepełniony zadumą i refleksją. Idziemy w głąb, chcemy, aby ludzie po koncercie wychodzili pięknie odmienieni.

Józefosławski kościół był wypełniony publicznością, która długą owacją nagrodziła wykonawców. Na koniec dyrygent podziękował wszystkim, którzy pomogli przy organizacji koncertu. Nie obyło się przy tej okazji bez wspomnień zmarłego w zeszłym roku ks. Stanisława Śmigasiewicza – wieloletniego proboszcza z Józefosławia.

Jesteśmy mu bardzo wdzięczni za wszystko i muszę państwu przyznać, że czujemy jego obecność także podczas tego koncertu – powiedział Andrzej Sochocki.

Na zakończenie dyrygent zaprosił wszystkich obecnych na IX Międzynarodowy Festiwal „Musica classica”, który rozpocznie się na wiosnę i potrwa do jesieni.

Cieszy nas fakt i bardzo jesteśmy wdzięczni, że władze gminy wreszcie dostrzegły ten wyjątkowy festiwal i postanowiły go wesprzeć finansowo – podkreślił dyrygent.

Szczegóły kolejnych koncertów można znaleźć na stronie internetowej www.confuoco.pl

Grzegorz Tylec

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię