Kolejarze poprawią przejazd obok targowiska. Aleja Kalin wciąż czeka na odbiory techniczne

0

PIASECZNO Prace w rejonie przejazdu kolejowego w ulicy Jana Pawła II spowodowały pogorszenie się stanu nawierzchni. – W trybie pilnym zmobilizujemy wykonawcę do załatania dziur – zapewnia Karol Jakubowski z biura prasowego PKP PLK


Mieszkańcy skarżą się na fatalny stan przejazdu kolejowego, łączącego ulice Jana Pawła II i Orężną. –
Codziennie tamtędy jeżdżę, są takie dziury, że można sobie przygryźć język – mówi jeden z kierowców. Inny skarży się, że przez głębokie wyrwy musiał naprawiać sobie w samochodzie zawieszenie.
– Sprawdziliśmy, rzeczywiście osoby korzystające na co dzień z przejazdu mają rację – mówi Karol Jakubowski z PKP PLK. – W trybie pilnym zmobilizujemy wykonawcę do poprawy stanu jego nawierzchni. Jednocześnie pragnę dodać, że przejazd będzie jeszcze modernizowany. Docelowo chcemy wykonać nakładkę, która połączy ul. Jana Pawła II z ul. Orężną na wysokości mostka.
Do dziś wykonawca ma także czas na poprawę niedoróbek przy wiadukcie w Alei Kalin w Zalesiu Dolnym. – Prowadząca prace firma miała poprawić tam skarpę, część barierek i uporządkować teren – mówi Karol Jakubowski. Prawdopodobnie w przyszłym tygodniu komplet dokumentów trafi do Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego, który zdecyduje o oddaniu wiaduktu do użytku. PKP liczy, że nastąpi to jeszcze przed końcem wakacji.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię