PIASECZNO W niedzielę 11 marca odbędzie się pierwszy w tym roku przejazd pociągiem wąskotorowym. Kolejka pojedzie najpierw do Tarczyna, a następnie cofnie się do Runowa, gdzie zaplanowano piknik i pieczenie na ognisku kiełbasek


Z piaseczyńskiej stacji kolejka wyruszy punktualnie o godz. 11. Bilety w cenie 30 zł (normalny) i 15 zł (ulgowy) można kupić na miejscu bądź zarezerwować wcześniej przez internet i odebrać w kasie przed odjazdem pociągu.
– To będzie pierwsza niedziela z zamkniętymi sklepami – mówi Michał Duraj, wiceprezes Piaseczyńsko-Grójeckiego Towarzystwa Kolei Wąskotorowej. – Chcieliśmy stworzyć dla mieszkańców alternatywę. Może zamiast udać się na zakupy, zdecydują się na wycieczkę naszą kolejką. Zapewniam, że atrakcji nie zabraknie.
W drodze powrotnej kolejka zatrzyma się w Runowie, gdzie zostanie rozpalone ognisko. Będzie można upiec sobie kiełbaskę lub kupić coś z rozstawionego nieopodal grilla. Powrót do Piaseczna planowany jest na godz. 14. Kolejny pociąg wąskotorowy wyruszy na trasę za dwa tygodnie, 25 marca. Wycieczka zostanie połączona z dorocznym topieniem marzanny.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię