Kolejna ewakuacja szkoły. Zawiadomienie o ładunkach wybuchowych

0

LESZNOWOLA Po raz kolejny do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego im. Noblistów Polskich w Lesznowoli przyszło e-mailem zawiadomienia o rzekomych ładunkach wybuchowych podłożonych w placówce

Do identycznej sytuacji doszło 17 marca gdy został przerwany egzamin próbny 8-klasistów i uczniowie zostali zmuszeni do opuszczenia budynku. Dziś również podjęto decyzję o ewakuacji.
– W takich sytuacjach działania prowadzi policja, my tylko zabezpieczamy – informuje mł. bryg. Łukasz Darmofalski z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Piasecznie. – Decyzję o ewakuacji podejmuje dyrektor szkoły.

Policja nie udziela żadnych informacji na temat podobnych incydentów. Zapewne dlatego by nie dać satysfakcji tym, którzy zawiadamiają o rzekomych ładunkach wybuchowych, robiąc zamieszanie i niepotrzebnie angażują służby ratownicze.
Jednak w takich sytuacjach mieszkańcy często są zdezorientowani, nie wiedząc co jest przyczyną ewakuacji. Uważamy, że oficjalne informacje w takich sprawach mogłyby służyć wyciszeniu emocji oraz zapobiegać domysłom i spekulacjom.

AB

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię