Kolejna milionowa inwestycja w gminie Prażmów

0

PRAŻMÓW W ubiegłym tygodniu w Urzędzie Gminy w Prażmowie została podpisana umowa na kompleksowe wykonanie budynku przedszkola wraz z oddziałami żłobka w Jaroszowej Woli.

Budynek został zaprojektowany w nowoczesnej, ekologicznej bryle dzięki czemu wkomponuję się w ścianę lasu Chojnowskiego Parku Krajobrazowego.
Przedszkole przewiduje miejsce dla 2 oddziałów żłobkowych i aż 6 oddziałów przedszkolnych, wyposażonych w niezbędne zaplecze socjalne, kuchnie i pomieszczenia administracyjne.
Pierwszy przetarg na wyłonienie wykonawcy został anulowany w związku ze znaczącym przekroczeniem środków na tą inwestycję. Do drugiego przetargu przystąpiły 2 firmy. Wybrana została oferta Przedsiębiorstwa Remontowo- Budowlanego Zawisza Sp. z o.o. z Radomia, które przy tych samych warunkach zaoferowało najniższą cenę wykonania.
Koszt inwestycji to prawie 20 milionów złotych. Jedna czwarta tej inwestycji, w kwocie 5 milionów zostanie pokryta z wcześniej uzyskanego dofinansowania z programów rządowych.
Budowa ma zakończyć się już za rok w lipcu 2023 roku.
Nowe przedszkole pomoże zmniejszyć obłożenie dzieci w innych placówkach oświatowych oraz zapewni komfortowe warunki dla najmłodszych mieszkańców naszej Gminy.
Dzieci są naszą przyszłością dlatego budowa tego obiektu to dla mnie priorytet – mówi Wójt Gminy Prażmów Jan Adam Dąbek.
Gmina Prażmów
CZYTAJ TAKŻE:  Wybierz z nami przedszkole, żłobek lub szkołę

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię