Kolejna starsza kobieta oszukana przez fałszywych policjantów!

0

PIASECZNO Wczoraj oszuści wyłudzili 70 tys. złotych od 69-letniej mieszkanki Głoskowa. Oszczędności całego życia, które miały być przeznaczone na leczenie niepełnosprawnego dziecka trafiły w ręce bezwzględnych złodziei podających się za policjantów

To kolejny przypadek w naszym powiecie oszustwa, które jest dokonywany według podobnego schematu. Złodzieje dzwonią do starszych osób i podając się za funkcjonariuszy proszą o pomoc w ujęciu przestępców. Instrukcje postępowania podają telefonicznie cały czas będąc na linii, uniemożliwiając w ten sposób kontakt z osobami trzecimi. Umiejętności manipulacji i psychologicznej gry oszuści opanowali do perfekcji.
– Nie wiem jak to się mogło stać, że kobieta która całe życie była ostrożna i nieufna na dźwięk słowa POLICJA zaczyna spowiadać się oszustce i wchodzi z nią w dyskusje – zastanawia się Marta, od której babci, mieszkanki Lesznowoli oszuści wyłudzili 54 tys. złotych.
Do kolejnego dramatu doszło wczoraj. Tym razem oszukano 69-letnią mieszkankę Głoskowa. Kobieta słuchając przez telefon poleceń fałszywej policjantki zlikwidowała konto bankowe. Wypłacone 70 tys. złotych schowała pod wskazany przez „policjantkę” samochód. Następnie polecono jej pójść do najbliższej pizzerii i czekać na dalsze instrukcje. Cały czas utrzymywano kontakt telefoniczny.
Przestrzegajcie starsze osoby! Wygląda na to, że szajka oszustów na dobre zadomowiła się w powiecie piaseczyńskim i szuka kolejnych ofiar. Wczoraj próbowano też oszukać mieszkankę Magdalenki, na szczęście w tym przypadku bez powodzenia.

Adam Braciszewski

czytaj też: 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię