Kolejne dzikie wysypisko śmieci. Jego rozmiary przerażają

5

LESZNOWOLA Przy ulicy Gruntowej w Łazach, na terenie dawnego PGR-u znajduje się dzikie wysypisko śmieci, na którym można znaleźć również odpady niebezpieczne. – Jak tylko dowiedzieliśmy się o jego istnieniu, natychmiast podjęliśmy stosowne działania – informuje Marcin Kania, wicewójt Lesznowoli


Wysypisko znajduje się w szczerym polu, po wschodniej stronie alei Krakowskiej. Po śladach kół widać, że śmieci były zwożone tu ciężkim samochodem. Jest tego w sumie kilkanaście wywrotek. Na odcinku kilkudziesięciu metrów można znaleźć zużyty sprzęt agd, stare meble, elektronikę, ale także baniaki po chemii, części samochodów, ubrania.
Gdy o wysypisku zrobiło się głośno w mediach społecznościowych, wicewójt Marcin Kania niezwłocznie zlecił zbadanie sprawy referatowi środowiska.
– Udało się nam skontaktować z właścicielem tego terenu, prosząc go o uprzątnięcie śmieci – mówi Marcin Kania. – Wiem, że właściciel działki pojechał na miejsce, więc zna sytuację. Czekamy na informację zwrotną o jego kolejnych działaniach.

TW

5 KOMENTARZE

  1. Tylko nie czekajcie zbyt długo na zwrotną informację bo śmieci zutylizują się przez gwałtowny proces utleniania, tak jak w zeszłym roku opony w tej samej okolicy.

  2. Kolejny sukces wice wójta Kani. PSZ OK dwa razy w tygodniu, to śmieci w polu… Tak na przyszłość wywóz człowieku pod gminę. Niech urzędnicy, poczyna złość mieszkańców…

  3. Od nowego roku chyba nie ma odbioru odpadów w gminie Lesznowola?!
    Nie ma podanych terminów. Żadnego harmonogramu. Nic!
    A pieniądze biorą.

  4. Taka sytuacja. Gosc ma pole na ktore codziennie nie zaglada. W nocy ktoś mu podrzucił śmieci. Gmina wzywa właściciela do usunięcia śmieci zapominając kto jest winny obecnej patologicznej sytuacji w gminie ze śmieciami. Noż k…… kolejny sukces .Gość usunie śmieci na własny koszt i po sprawie. Kasa w gminie się zgadza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię