Kolejne Impro za nami. Było śmiesznie, zaskakująco, oryginalnie

0

KONSTANCIN-JEZIORNA W sobotę i niedzielę w Hugonówce odbył się „Impro Odjazd” czyli IX Festiwal Sportów Teatralnych 321 Impro. Atrakcji, które rozbawiły widzów do łez, jak zwykle nie brakowało


Każde Impro ma inny, pełen niespodzianek i nieoczekiwanych zwrotów akcji scenariusz. Nie tyle chodzi tu bowiem o fabułę, co o zaskoczenie widza improwizowanymi scenkami. Co ciekawe, o kształcie wymyślanych na bieżąco gagów często decyduje również publiczność, na żywo tworząc je razem z aktorami. Największymi gwiazdami tegorocznego Impro byli pisarka i dziennikarka Katarzyna Grochola, znany kabareciarz Bartosz Gajda, który wcielił się w rolę wodzireja oraz bombowy zespół Bum Bum ORKeSTAR, grający muzykę inspirowaną motywami bałkańskimi i klezmerskimi. Tegoroczne Impro zostało podzielone na kilka bloków. Najpierw, w sobotę po południu, można było podziwiać trzy duety: Niebezpieczne Związki, Sąsiedzi oraz Dwaj Panowie. Jednak „gwoździem programu” był wieczorny spektakl z udziałem Katarzyny Grocholi. To właśnie ona była reżyserem Improekspresu, który zabrał publiczność w świat improwizowanego kryminału. Znana pisarka z pomocą publiczności na bieżąco wymyślała zaskakującą kryminalną fabułę, która była odgrywana przez aktorów z grupy AB OVO. „Morderstwo w Improekspresie” było zabawne, ale też zaskakujące i przeciągnęło się do późnych godzin nocnych.


W niedzielę na scenie Hugonówki można było zobaczyć kolejne młode zespoły, które wyróżniały się nie tylko niesamowitym poczuciem humoru, ale także świeżością. A wieczorem nadeszła pora na wielki finał, z udziałem przedstawicieli różnych grup teatralnych. Tym razem zaimprowizowano wesele, a właściwie podróż na ślub, która utknęła na stacji kolejowej. Moderatorem zabawnego przedstawienia był Bartosz Gajda, który momentami sam nie mógł powstrzymać się od śmiechu.
– Dziękuję wszystkim za pomoc w organizacji imprezy – mówiła na zakończenie Katarzyna Michalska z grupy AB OVO, dyrektor artystyczna imprezy. – I do zobaczenia za rok na jubileuszowej, 10. edycji festiwalu.

TW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wprowadź komentarz !
Podaj swoje Imię